Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
5 stycznia 2012 in Relacje społeczne by redakcja-2

Kto jest agresywny po alkoholu?

Wraz ze wzrostem promili alkoholu we krwi wzrasta agresja u osób, które mają jedną szczególną cechę osobowości - nie potrafią spojrzeć w przyszłość.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Z najnowszych badań amerykańskich psychologów wynika, że ludzie którzy koncentrują się jedynie na bieżącej chwili, nie zastanawiając się nad wpływem swoich teraźniejszych działań na przyszłość, są bardziej agresywni. Ich tendencje do stosowania przemocy nasilają się zwłaszcza po alkoholu.

– Alkohol działa jak specyfik wywołujący krótkowzroczność, zawęża uwagę tylko na to, co dzieje się teraz – powiedział Brad Bushman, profesor psychologii na Univeristy Ohio. – Jeśli ktoś w ogóle ignoruje konsekwencje na przyszłość, nadużywanie alkoholu może być dla niego szczególnie groźne.

W badaniu wzięło udział 495 osób dorosłych ze średnią wieku 23 lat, pijących towarzysko, bez zaburzeń psychicznych. Okazało się, że po alkoholu mężczyźni byli bardziej agresywni niż kobiety, ale efekty upicia się były podobne u obu płci. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni niemyślący za wiele o przyszłości po wypiciu kilku drinków zachowywali się z sposób mocno konfrontacyjny. Gdy zostali oni sprowokowani do konfliktu, byli nastawieni na odwet.
Alkohol nie miał większego wpływu na agresywność osób, które były przewidujące.

Bushman powiedział, że wyniki powinny służyć jako ostrzeżenie dla ludzi, którzy żyją tylko tu i teraz, nie myśląc zbyt wiele o przyszłości. Alkohol może być dla nich receptą na katastrofę.

Źródło: The Ohio State University


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI