Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Wakacje bez internetu? Niemożliwe!

123rf.com
12 czerwca 2012 in Relacje społeczne by redakcja-2
Badania dowodzą, że dostęp do internetu jest podczas wakacji ludziom po prostu konieczny. Wakacje bez internetu nie są możliwe.

Wakacje bez internetu? Niemożliwe!

Naukowcy z Michigan Univerisity twierdzą, że internet jest już nieodłączną częścią wakacji. Nie wysyłamy bowiem kartek pocztowych tylko zdjęcia e-mailem lub telefonem. Dzięki internetowi sprawdzamy pogodę, połączenia komunikacyjne, sieć restauracji oraz informacje o zabytkach. Internet zastępuje przewodniki książkowe oraz powoli pilotów wycieczek. Wyniki badań pokazują, ze są osoby, które na wakacjach częściej korzystają z internetu niż w pracy (o 10 proc.). Potroiła się też liczba korzystających z wielofunkcyjnych telefonów a także laptopów podczas wyjazdów. – Podróżni używają ich coraz częściej nie tylko do planowania wakacji a także w ich trakcie – powiedziała prof. Vogt. – W większości turystycznych miejsc jest dostępne Wi-Fi, stało się to już standardem, ponieważ takie jest zapotrzebowanie społeczne.

Źródło: Michigan State University


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI