Czas na relaks

123rf.com

Wokół wszyscy biegną, a ty czujesz, że nie masz ochoty na wyścig szczurów? I bardzo dobrze. Każdy dzień jest dobry na relaks i potrzebny człowiekowi spokój.
To nieprawda, że czas dobrze spędzony to taki, który wymaga od nas aktywności. Wolne popołudnie czy wieczór nie równa się sprzątaniu łazienki, wstawianiu prania czy nadrabianiu zaległości w starych magazynach. To oznacza spędzenie czasu tak, jak chcesz, w sposób, który pozwoli ci odpocząć.

Oto kilka propozycji, jak zacząć odpoczywać nawet w środku tygodnia:

  • Idź na spacer do parku, a kiedy przyjdzie ci ochota, usiądź na ławce i po prostu siedź. Nie musisz nic czytać, pisać, słuchać muzyki, ani rozmawiać przez telefon. Usiądź i zobacz, co się wydarzy. Może ktoś przebiegnie ścieżką, obwącha cię zbłąkany pies, a może poczujesz zapach kwiatów.
  • Wybierz się do kawiarni, zamów coś do picia czy jedzenia i posiedź sobie tak długo, jak masz ochotę, bez czytania, pisania, nie umawiaj się na spotkanie. Po prostu siedź, pij/jedz i patrz/słuchaj. Nic więcej.
  • Włącz w domu spokojną muzykę, połóż się na kanapie/łóżku i po prostu słuchaj. Odpłyń wraz z muzyką.
  • Usiądź i obejrzyj cały zachód albo wschód słońca.
  • Następnym razem, gdy wejdziesz do metra/tramwaju/pociągu/autobusu, nie bierz nic do czytania czy słuchania. Jeśli możesz, stań przy oknie i patrz przed siebie, obserwuj innych albo po prostu wsłuchaj się w rytm pojazdu.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link