Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

Duchowa misja

Duchowa misja
123rf
14 października 2012 in Rozwój by Aleksandra-Nowakowska
Podczas warsztatów rozwoju „Twoja rola w boskim planie” Tom de Winter, nauczyciel duchowy z Holandii, uczy jak rozpoznawać swoją życiową ścieżkę.

– Wiem, że w polskim języku słowo „służący” źle się kojarzy – powiedział Tom de Winter na początku warsztatów. – Ale jesteśmy w służbie, nie mamy wolnego wyboru, nasza ścieżka jest wyznaczona. Skąd wiemy, że się na niej znajdujemy? Jak mamy się zorientować, że żyjemy zgodnie ze sobą, kroczymy według własnego przeznaczenia? Odpowiedź jest prosta, poprzez fizyczność. Ciało nie kłamie.

Dlatego tak ważna jest uważność na ciało, na wszelkie sygnały z niego płynące. Choroby, dolegliwości, nieprzyjemne doznania, których doświadczamy mówią nam, że to, co myślimy, czujemy i robimy nie jest nasze. To nie nasza droga. Na naszej ścieżce wszystko układa się znakomicie, a my czujemy się doskonale. Motyle w brzuchu, motyle w sercu, witalność, swobodnie płynąca ekspresja. Naszym udziałem staje się miłość, radość, obfitość materialna, zdrowie. Jak odnaleźć własną drogę? – Bądź tym, co jest – mówi Tom de Winter. – Mamy potrzebę widzieć to, co jest. Wszystko co musimy zrobić, to nieprzejrzyste uczynić przejrzystym poprzez własną obecność.

Tom de Winter podczas swoich warsztatów uczy, że trzeba przejść przez drabinę emocji – od apatii, poprzez depresję czy smutek, złość do lęków, taka jest kolejność uwalniania tych warstw. W każdym z nas są te negatywne emocje, które oddzielają nas od bycia sobą, od życia własnym życiem. Gdy przedostaniemy się przez tą trudną emocjonalną sferę psychiki, (e-motion z ang. oznacza wprawianie w ruch), przejdziemy na wyższy poziom, czeka nas życie w perspektywie duchowej. Uwolnieni z władzy ego, możemy wreszcie dzielić się sobą bez ograniczeń. Własnym dobrem. – Potrzebujemy czuć naturę Boga w sobie. Odzwierciedlamy boską naturę dla świata – uczy Tom de Winter. – Jesteśmy duchem, który ma fizyczne doświadczenie. Służący nie ma ego.

Strony: 1 2


Warsztaty Wojciecha Eichelbergera w wersji online

Nie wstydź się wizyty u urologa! Działaj!

Patrząc na wydłużające się kolejki do lekarzy – szczególnie specjalistów – oraz czytając raporty o wydatkach ponoszonych na leki, można dojść do wniosku, że Polacy ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI