Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf
8 sierpnia 2012 in Rozwój by Aleksandra-Nowakowska

Twórczość – 7 rad, aby stała się częścią życia

Każda z nas nosi w sobie artystkę. Czyli osobę, która posiada talent. Unikalny, osobisty, jedyny w swoim rodzaju. Pisanie nowelek, malowanie na szkle, gra na gitarze, pieczenie kreatywnych tart, haftowanie motyli, stawianie Tarota. Obojętne co, ważne, by to robić. Ponieważ właśnie twórczość pozwala nam doświadczyć siebie na głębszym poziomie.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Bez twórczości pewnego dnia możemy usiąść i powiedzieć: „No tak, dzieci mam, pracę też, mężczyzna również występuje, i samochód, i na wczasach w Turcji było fajnie, ale czegoś brakuje”. Chwile poświęcone na twórczość, to chwile wyłącznie dla ciebie. Co się może w tobie obudzić? Czego możesz się na swój temat dowiedzieć? To tajemnica, która czeka, by ją odkryć.

Clarissa Pinkola Estes, autorka bestselleru „Biegnąca z wilkami”, namawia nas, by poczuć wreszcie w sobie Dziką Kobietę, czyli kogoś, kto, po pierwsze, wie kim jest. Kogoś jedynego w swoim rodzaju. Mamy z tym kłopot – żeby poczuć własny odcień, smak, coś tylko swojego. Gdy zajmiesz się twórczością, zobaczysz siebie jak w lustrze. Estes ma dla nas rady, jak wreszcie to zrobić.

1. Reaguj na wszystko wokół

Nie śpij! By tworzyć, trzeba być wrażliwą na świat. Twórcze podejście to adekwatne reakcje do tego, co wydarza się w każdej chwili. Umiejętność wybierania kilku pośród setek możliwych myśli, uczuć, sposobów postępowania i reakcji, które w nas powstają i łączą się w niepowtarzalny przekaz. A jest w nim rozmach, pasja, głęboka treść.

2. Zacznij

Jeśli się boisz, zacznij mimo to. Jeśli nie można inaczej ponieść klęskę, pozbieraj się i zacznij od nowa. Jeśli się nie uda, co z tego? Zacznij jeszcze raz. Jeśli się obawiasz, że coś wyskoczy i cię ugryzie, niech to się wreszcie stanie. Wtedy strach minie, a ty będziesz wolna i twórcza.

3. Szanuj czas

Tworzysz? Wywieś kartkę: „Dzisiaj nie istnieję dla świata”. Bliscy poradzą sobie sami, sprawy do załatwienia niech nauczą się cierpliwości. Chodzi o to, żeby czas, w którym tworzysz, był przez ciebie szanowany. Wyznacz granice.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI