Zorganizuj się i żyj z pasją

Temat nawiązuje do artykułu „Zorganizuj się”, który ukazał się w styczniowym numerze magazynu SENS.
Czat poprowadzi coach i trenerka rozwoju osobistego Sylwia Kalinowska, autorka na portalu Zwierciadlo.pl:

Początek roku sprzyja różnym nowym postanowieniom. I myślę, że to dobry czas aby zaplanować zmianę w życiu, jeśli czujesz, że utknęłaś w martwym punkcie. Dlatego warto mieć noworoczne postanowienia, choć zapewne nie wszystko uda nam się zrealizować. Warto je spisać na kartce i umieścić w widocznym miejscu, np. obok biurka. To pomaga skupić energię. Pamiętaj, aby nie było ich zbyt dużo, aby były znaczące (niezbyt trudne, ale i nie za łatwe), mierzalne (po czym poznasz, że je osiągniesz), osiągalne (realne do spełnienia przy odrobinie wysiłku i cierpliwości, a nie czekaniu na CUD) i określone w czasie (do kiedy chcę to osiągnąć?).

Warto zadbać o to, aby przyświecał nam jakiś cel. Ten cel działa jak magnes, czyli przyciąga-skupia naszą energię, przez co nie ulega ona rozproszeniu. Jeśli nasza energia rozprasza się, wtedy nawet najprostsze sprawy wymagają od nas dużego wysiłku.

Pomyśl przez chwilę, co jest dla Ciebie ważne? Co rozpala pasję w twoim sercu? Czy przypominasz sobie takie momenty, w których byłeś zaangażowany i podekscytowany oraz wypełniony poczuciem harmonii, piękna i spokoju?