Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
1 września 2011 in Rozwój by Monika-Stachura

Zostań lato na rok

Oto nowe zastosowanie wakacji. Nie pozwalamy im przeminąć, korzystamy z ich dobroczynności w codziennym życiu. Poniżej instrukcja obsługi.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Zachować energię z lata

W pracy powitanie z komputerem: ze skrzynki mailowej wypada 250 wiadomości, wszystkie na ciebie wrzeszczą. Powiedz im, że znasz funkcję „Usuń”… Nie, nie, to żart – po prostu się nie poddawaj. Ocal w sobie wakacje i zasoby energii z lata. To możliwe – słońce, relaks i wspomnienie pięknych pejzaży można przywoływać w codziennym życiu.

Psycholog biznesu Katarzyna Korpolewska radzi, by po pierwsze, zaakceptować to, że wakacje się skończyły. To normalne, że powrót do zwykłego rytmu pracy zajmie kilka dni. Nie należy się poddać presji hasła: To czeka na mnie od dwóch tygodni – muszę to zrobić na rano. Ruszaj do pracy, ale pamiętaj, by każdego dnia zrobić sobie maleńkie wakacje.

Kilka ważnych zasad:

  • Biurko stało się teraz centrum świata? Trzeba je czasem opuścić, by pooglądać widok za oknem albo przespacerować się wokół budynku. Postaw sobie na biurku najfajniejszą fotkę z wakacji.
  • Pamiętaj o przerwach – kilku dosłownie pięciominutowych pauzach. Z każdą godziną nieprzerwanej pracy efektywność człowieka maleje.
  • Przerwę na lunch wykorzystuj na rzeczywisty relaks. Rozmowy o nowym projekcie i telefony od klientów zakazane. Natomiast wspominki z wakacji – jak najbardziej wskazane.
  • Co pożera energię? Stres. Nie pozbędziesz się go całkiem, ale… Stosuj niekonwencjonalne chwyty. Stoisz rano w korku spóźniony na ważne zebranie? Zamiast wyliczać w głowie nieszczęścia, które z tego wynikną, poszukaj drzew, parku, zieleni. Zatrzymaj samochód przy najbliższym skwerze i idź na krótki spacer. To tylko pięć minut, ale działa.

Powrót do przeszłości

Strony: 1 2 3 4


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI