Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

11 stycznia 2016 in Psychologia by redakcja

Poznaj siebie. Kim jesteś? Dokąd zmierzasz? Wydanie specjalne „SENS TESTY” pozwoli ci dowiedzieć się kilku nowości o sobie!

Poznaj własne pragnienia i cele, a potem realizuj je. Jak? Wykorzystując swoje mocne strony. Poznasz je dzięki testowi.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Dom nad morzem, w którym mieszkasz razem z rodziną i piszesz bestsellery, perfekcyjna znajomość angielskiego, podróż do Japonii, szczęśliwy, wspierający i twórczy związek, rzucenie palenia, oszczędności zamiast długów, uśmiech zamiast narzekania… Każda z nas ma swoją listę celów, które chciałaby osiągnąć w Nowym Roku i w przyszłości. Dlaczego więc tak niewiele wychodzi z naszych noworocznych postanowień?

Jednym z powodów jest to, że… ich nie zapisujemy. Wpisując je do kalendarza lub notując na kartce, do której codziennie zaglądamy, nie tylko obiektywizujemy je, „wypuszczamy z własnej głowy w świat”, ale też wzmacniamy motywację do aktywnego poszukiwania sposobów zrealizowania swoich marzeń. Programujemy nasz umysł na dostrzeganie możliwości i szans, które przybliża nas do celu. W księgarni nie przechodzimy obojętnie wobec książki Dona Gabora, „Marzenia w zasięgu ręki. Jak małymi kroczkami zmierzać do celu” (Rebis), tylko bierzemy ją do ręki, przeglądamy i szukamy sposobów, które nam pomogą za rok lub dwa siedzieć w domu z widokiem na morze i pisać bestsellery.

– Skonkretyzowanie na papierze swoich pragnień i potrzeb, wypisanie zalet i umiejętności, które pomogą je osiągnąć, zaznaczenie słabych stron, nad którymi trzeba popracować to nie tylko ważny krok w kierunku urzeczywistnienia marzeń, ale też świetny sposób na wzmocnienie pewności siebie – twierdzi trenerka rozwoju osobistego Ewa Tyralik. A pewności siebie nam, Polkom, naprawdę brakuje. Z międzynarodowych badań przeprowadzonych przez Pentor Research International wynika, że jesteśmy jednymi z najbardziej zakompleksionych kobiet świata (bardziej samokrytyczne są tylko Japonki!). Jedynie 40 proc. z nas przyznało, że dobrze się czuje, gdy słyszy komplement. Ba, oceniamy się bardziej krytycznie niż ocenia nas otoczenie: rodzina, przyjaciele, znajomi. Konsekwencją braku pewności siebie jest odmawianie sobie prawa do spełniania swoich potrzeb, zaspokajania pragnień i udanego życia. Jak to zmienić?

Na początek wystarczy znaleźć dla siebie godzinę, zrobić ulubioną herbatę, usiąść wygodnie w fotelu, wziąć do ręki długopis i skoncentrować się na tym, jaka naprawdę jesteś i czego naprawdę pragniesz. Zapisz swoje plany, zanotuj pragnienia, a potem zachowaj ten egzemplarz SENS-u i często do niego zaglądaj. I pamiętaj: każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Robiąc nasze ćwiczenia, robisz właśnie ten pierwszy krok.

 

 


Więcej w
wydaniu specjalnym miesięcznika „Sens” „SENS TESTY”!

28Wydanie specjalne „SENS TESTY” pozwoli ci dowiedzieć się kilku nowości o sobie, o relacjach, roli w związku i swoim potencjale. Magazyn jest skierowany do osób, które chcą poznać siebie, skupić się na swoim rozwoju, sprawdzić, jak można się zmienić, i dlaczego warto czasami być zołzą.

Czytelnicy znajdą w wydaniu 180 pytań, zadań i ćwiczeń wraz z rozwiązaniami. Przy materiałach znajdują się pomysły rozwojowe i inspiracje książkowe.

Przykładowe tematy to:70

  • Twój portret, czyli 6 testów na samopoznanie.
  • Nauka asertywności, czyli praktyczny trening wyrażania potrzeb.
  • Czy jesteś gotowa na zmiany?
  • Szczęście w związku, czyli z kim będziesz szczęśliwa, testy i ćwiczenia
  • Ona i on w sypialni, czyli korepetycje z seksu
  • Czy w związku więcej dajesz czy bierzesz?
  • Książki rozwojowe na pozytywną zmianę.

Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI