Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Stres w pracy? – 3 proste wskazówki

fot.123rf
23 marca 2016 in Psychologia by Ewa-Mazul
Zobacz, co możesz zrobić sama:

Odróżniaj stresory zewnętrzne (wysoki poziom wymagań, nieadekwatna ilość pracy do czasu, którym dysponujesz, brak konstruktywnej informacji zwrotnej itp.) od wewnętrznych (skłonność do obwiniania się o wszystko, czarnowidztwo, motywowana wstydem niechęć do szukania pomocy).

Zaplanuj działania, które mogą zmienić sytuację (rozmowa o problemach ze wskazaniem pożądanego rozwiązania, prośba o wsparcie, kursy, szkolenie podnoszące kwalifikacje, rozpoczęcie pracy nad poprawą własnej asertywności itp.).

Konsekwentnie wdrażaj te działania w życie, nie zatrzymując się na jednej z pierwszych stacji o nazwie „i tak nic z tego nie będzie”. Jeżeli zatrzymasz się, to właśnie w tym miejscu pozostaniesz na dłuższy czas. Inna nazwa tej stacji to „przewlekły stres”.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI