Uważność w podróży

fot.123rf

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać czas w podróży.
1. Umów się ze sobą, że jesteś w pełni w „tu i teraz”, innymi słowy, twój umysł jest tam, gdzie ciało. Pomoże ci w tym praktyka świadomego oddechu: budzisz się rano, robisz kilka długich wdechów i wydechów i mówisz do siebie: „Jestem w pełni tu i teraz”, powtarzasz to kilka razy w ciągu dnia. Będąc w danym miejscu, świadomie korzystaj ze wszystkich swoich zmysłów. Za każdym razem, kiedy umysł będzie próbował cię przenieść gdzieś indziej, powiedz w myślach: „Jestem tu i teraz”. Doświadczaj nowego miejsca i oddychaj nową przestrzenią.

reklama

2. Maksymalnie ogranicz korzystanie z telefonu i Internetu.

3. W czasie wyjazdu mów do siebie w myślach lub na głos, za co jesteś wdzięczna w tej podróży.

4. Zwracaj uwagę, kto cię irytuje w podróży. Jest to informacja dotycząca tego, czego w sobie nie chcesz zauważyć. Jakikolwiek jest ten aspekt, spróbuj go przyjąć i zaakceptować, ponieważ to część ciebie, która potrzebuje opieki; podziękuj też (możesz w myślach) osobie, która umożliwiła ci zobaczenie go.

5. Weź ze sobą notatnik i zapisuj refleksje z podróży, pisz strumieniem świadomości, to znaczy bez cenzury logicznego umysłu, zapisuj wszystko, co ci przychodzi do głowy. Po powrocie do domu czytanie tych notatek może cię do czegoś pozytywnego zainspirować.

Artykuł pochodzi z archiwum magazynu SENS

ZOBACZ AKTUALNE WYDANIE »