W dokonaniu zmian mogą pomóc rytuały

fot.123rf

Jeśli już podjęłaś decyzję o zmianie, brawo! Pogratuluj sobie i podziękuj za odwagę. Aby przypieczętować zmianę w życiu, warto zrobić jakiś rytuał, który będzie symbolizował zamknięcie pewnego rozdziału i rozpoczęcie nowego.
Możesz do tego podejść z przymrużeniem oka, jak do zabawy. Pamiętając jednak, że wszelkie rytualne działania zapisują się trwale w podświadomości.

Oto propozycja tego, co możesz zrobić:

  1. Wybierz dwa przedmioty: jeden reprezentujący starą sytuację (przedmiot ten później wyrzucisz) oraz drugi reprezentujący zmianę, której dokonałaś. Umieść przedmioty w dwóch miejscach pokoju, jedno z tych miejsc oznacza przeszłość, a drugie reprezentuje
    obecną, czyli nową sytuację.
  2. Stań w miejscu „przeszłości” i weź do ręki wybrany przedmiot. Powiedz na głos lub w myślach, że żegnasz się już z tym rozdziałem życia. Podziękuj za to, czego się nauczyłaś i pozostaw przedmiot w tym miejscu.
  3. Przejdź do miejsca w pokoju, które reprezentuje zmianę. Weź do ręki nowy przedmiot. Jak się czujesz w nowej sytuacji? Jeśli chcesz, możesz powiedzieć: „Jestem gotowa na nowe doświadczenia”.
  4. Na zakończenie wyrzuć przedmiot reprezentujący przeszłość, a ten oznaczający nową sytuację umieść na widocznym miejscu. Jak się czujesz po wykonaniu tego symbolicznego rytuału?

Artykuł pochodzi z archiwum magazynu SENS

ZOBACZ AKTUALNE WYDANIE »

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link