Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

W dokonaniu zmian mogą pomóc rytuały

fot.123rf
14 września 2016 in Psychologia by Dagmara Gmitrzak
Jeśli już podjęłaś decyzję o zmianie, brawo! Pogratuluj sobie i podziękuj za odwagę. Aby przypieczętować zmianę w życiu, warto zrobić jakiś rytuał, który będzie symbolizował zamknięcie pewnego rozdziału i rozpoczęcie nowego.

Możesz do tego podejść z przymrużeniem oka, jak do zabawy. Pamiętając jednak, że wszelkie rytualne działania zapisują się trwale w podświadomości.

Oto propozycja tego, co możesz zrobić:

  1. Wybierz dwa przedmioty: jeden reprezentujący starą sytuację (przedmiot ten później wyrzucisz) oraz drugi reprezentujący zmianę, której dokonałaś. Umieść przedmioty w dwóch miejscach pokoju, jedno z tych miejsc oznacza przeszłość, a drugie reprezentuje
    obecną, czyli nową sytuację.
  2. Stań w miejscu „przeszłości” i weź do ręki wybrany przedmiot. Powiedz na głos lub w myślach, że żegnasz się już z tym rozdziałem życia. Podziękuj za to, czego się nauczyłaś i pozostaw przedmiot w tym miejscu.
  3. Przejdź do miejsca w pokoju, które reprezentuje zmianę. Weź do ręki nowy przedmiot. Jak się czujesz w nowej sytuacji? Jeśli chcesz, możesz powiedzieć: „Jestem gotowa na nowe doświadczenia”.
  4. Na zakończenie wyrzuć przedmiot reprezentujący przeszłość, a ten oznaczający nową sytuację umieść na widocznym miejscu. Jak się czujesz po wykonaniu tego symbolicznego rytuału?

Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI