Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

W dokonaniu zmian mogą pomóc rytuały

fot.123rf
14 września 2016 in Psychologia by Dagmara Gmitrzak
Jeśli już podjęłaś decyzję o zmianie, brawo! Pogratuluj sobie i podziękuj za odwagę. Aby przypieczętować zmianę w życiu, warto zrobić jakiś rytuał, który będzie symbolizował zamknięcie pewnego rozdziału i rozpoczęcie nowego.

Możesz do tego podejść z przymrużeniem oka, jak do zabawy. Pamiętając jednak, że wszelkie rytualne działania zapisują się trwale w podświadomości.

Oto propozycja tego, co możesz zrobić:

  1. Wybierz dwa przedmioty: jeden reprezentujący starą sytuację (przedmiot ten później wyrzucisz) oraz drugi reprezentujący zmianę, której dokonałaś. Umieść przedmioty w dwóch miejscach pokoju, jedno z tych miejsc oznacza przeszłość, a drugie reprezentuje
    obecną, czyli nową sytuację.
  2. Stań w miejscu „przeszłości” i weź do ręki wybrany przedmiot. Powiedz na głos lub w myślach, że żegnasz się już z tym rozdziałem życia. Podziękuj za to, czego się nauczyłaś i pozostaw przedmiot w tym miejscu.
  3. Przejdź do miejsca w pokoju, które reprezentuje zmianę. Weź do ręki nowy przedmiot. Jak się czujesz w nowej sytuacji? Jeśli chcesz, możesz powiedzieć: „Jestem gotowa na nowe doświadczenia”.
  4. Na zakończenie wyrzuć przedmiot reprezentujący przeszłość, a ten oznaczający nową sytuację umieść na widocznym miejscu. Jak się czujesz po wykonaniu tego symbolicznego rytuału?

Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI