Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
14 września 2016 in Psychologia by Dagmara Gmitrzak

W dokonaniu zmian mogą pomóc rytuały

Jeśli już podjęłaś decyzję o zmianie, brawo! Pogratuluj sobie i podziękuj za odwagę. Aby przypieczętować zmianę w życiu, warto zrobić jakiś rytuał, który będzie symbolizował zamknięcie pewnego rozdziału i rozpoczęcie nowego.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Możesz do tego podejść z przymrużeniem oka, jak do zabawy. Pamiętając jednak, że wszelkie rytualne działania zapisują się trwale w podświadomości.

Oto propozycja tego, co możesz zrobić:

  1. Wybierz dwa przedmioty: jeden reprezentujący starą sytuację (przedmiot ten później wyrzucisz) oraz drugi reprezentujący zmianę, której dokonałaś. Umieść przedmioty w dwóch miejscach pokoju, jedno z tych miejsc oznacza przeszłość, a drugie reprezentuje
    obecną, czyli nową sytuację.
  2. Stań w miejscu „przeszłości” i weź do ręki wybrany przedmiot. Powiedz na głos lub w myślach, że żegnasz się już z tym rozdziałem życia. Podziękuj za to, czego się nauczyłaś i pozostaw przedmiot w tym miejscu.
  3. Przejdź do miejsca w pokoju, które reprezentuje zmianę. Weź do ręki nowy przedmiot. Jak się czujesz w nowej sytuacji? Jeśli chcesz, możesz powiedzieć: „Jestem gotowa na nowe doświadczenia”.
  4. Na zakończenie wyrzuć przedmiot reprezentujący przeszłość, a ten oznaczający nową sytuację umieść na widocznym miejscu. Jak się czujesz po wykonaniu tego symbolicznego rytuału?

Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI