Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com

Wakacyjny blues – czy lato to zawsze radość?

Wakacje, wyjazd, odpoczynek. Same powody do radości! Jednak nie zawsze. Kiedy i dla kogo wakacje są powodem smutku i stresu?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Istnieją powody, dla których dlaczego ludzie nie czują się w czasie wakacji dobrze. Jakie?

1. Wspomnienia z wakacji, podczas których przydarzyło się coś przykrego bądź traumatycznego – nieudany romans, rozstanie, wypadek. Może też chodzić o nieuświadomione do końca wspomnienia z rodzinnych wakacji, podczas których rodzice się kłócili lub nie byli ze sobą blisko.
2. Samotność. W tym czasie, podobnie jak w przypadku świąt, osoby samotne bardziej czują, że nie ma przy nich bliskiej osoby. Nie każdy jest na tyle introwertyczny, że lubi samotne spacery po plaży lub wieczory w hotelu.
3. Trudności finansowe.Wyjazdy kosztują, jeśli masz problemy z pieniędzmi czas letni może frustrować z powodu przebywania w mieście.

Jeśli któryś z powyższych powodów brzmi znajomo, nie rozpaczaj. Oto sposoby, by pokonać wakacyjnego bluesa.

1. Uświadom sobie, jakie wakacyjne wspomnienia budzą twój smutek bądź lęk. Poczuj te uczucia i zdaj sobie sprawę, że to przeszłość. Teraz liczy się tylko chwila obecna i to, jaki wybór podejmiesz. Jeśli on brzmi – fajne wakacje, to szerokiej drogi!
2. Szukaj słońca i endorfin. Niezależnie jaki jest stan twoich uczuć i portfela aktywne przebywanie na świeżym powietrzu latem, podnosi poziom szczęścia. Wykorzystaj lato.
3. Samotne wakacje mogą okazać się wspaniałą szansą, żeby przestać być singlem (jeśli o tym marzysz). Wyjedź z dużą otwartością na zmiany.
4. Lato w mieście. Jeśli nie stać cię na wyjazd, urządź sobie wakacje w domu. Jazda na rowerze, nadrobienie zaległości filmowych, książkowych, wylegiwanie się w łóżku do południa oraz spotkania ze znajomymi – z pewnością cię zregenerują, jeśli podejdziesz do sprawy pozytywnie.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI