Wakacyjny relaks w domu

Relaks w domu
123rf.com

Wkrótce koniec wakacji. Jeśli nie miałaś jeszcze czasu tylko dla siebie, koniecznie wyślij całą rodzinę z domu i zafunduj sobie odpoczynek.
Ostatnia prosta wakacji. Czy miałaś czas na odpoczynek, zanim rozpocznie się wrześniowa karuzela: nowy plan lekcji, zapisywanie dzieci na zajęcia dodatkowe, stres finansowy związany ze szkolną wyprawką…

reklama

Jeśli wciąż jeszcze jesteś przed urlopem, to wyślij dzieci na wakacje, męża w podróż służbową – albo najlepiej: wszystkich razem na kilka dni nad jezioro, do dziadków albo na jakąś wycieczkę last minute i pobądź sama ze sobą. Doładuj energię! Jak wykorzystać rozsądnie ten czas?

  • nie zaczynaj swoich wakacji od sprzątania domu! Nie poświęcaj tej wolności na sprzątanie, chyba że nie możesz spokojnie patrzeć na umywalkę pełną zaschniętej pasty do zębów. Ale postaraj się myśleć, że jesteś na wakacjach w hotelu, a nie w domu. Zawsze możesz nabałaganić i posprzątać ostatniego dnia przed powrotem rodziny.
  • Nadrób zaległości domowe: w śnie, domowych przyjemnościach, nawet w jedzeniu. Jeśli dawno nie miałaś całego łóżka do swojej dyspozycji, teraz możesz się nim nacieszyć. Jeśli dawno nie robiłaś swoich ulubionych jajek w śmietanie, bo mąż narzeka, że kaloryczne, a dzieci wolą jajecznicę – teraz je sobie zrób! Jeśli dawno nie miałaś okazji rozrzucić wszystkich magazynów na podłodze czy oglądać filmu do późna z miską popcornu albo lodów śmietankowych – zrób to choć raz!
  • Odwiedź przyjaciół. Podczas spotkań towarzyskich zazwyczaj jesteś z partnerem. Teraz masz okazję poplotkować z przyjaciółkami wreszcie bez cienia. A może zaprosisz dawno niewidzianych znajomych do siebie na dawno obiecywaną domówkę? Albo wybierzesz się do ulubionej knajpy z przyjaciółmi?
  • Dopieść siebie. To może być masaż, wizyta w saunie, u kosmetyczki albo kilka godzin w spa. Zrób sobie choć małą przyjemność. Idź też na zakupy. Może nowa bielizna albo seksowna bluzka? Zaskoczysz partnera, a sama poczujesz się atrakcyjna.
  • Pomyśl, czego ci ostatnio brakowało? Książek? Kina? Czy ruchu? Może joga w parku okaże się dla ciebie? A może potrzebujesz popołudnia tylko z książką i winem? Cokolwiek to będzie, zrób to dla siebie.
  • Pozwól sobie na kilka chwil samotności i ciszy. Może potrzebujesz coś przemyśleć, zastanowić się nad swoim życiem? Może coś cię trapi, a dotąd odkładałaś to na później? Teraz jest na to czas. Pobądź ze sobą i poukładaj swoje myśli.
  • Jeśli masz dla siebie więcej niż kilka dni, może warto rozejrzeć się za nowym hobby albo zdobyciem nowej umiejętności? Lato pobudza kreatywność. Skorzystaj z bogatej oferty warsztatów: kulinarnych, rękodzieła, fotograficznych czy językowych. Może to będzie coś, co zmieni twoje życie?
  • Popatrz na siebie w lustrze. Przyjrzyj się sobie uważnie. Kiedy to ostatni raz robiłaś? Obejrzyj swoje włosy; twarz; skórę; zobacz, jak wygląda twoje ciało. Co podoba ci się w tobie najbardziej. Co chciałabyś zmienić? Wzmocnić mięśnie? Skrócić włosy? Obejrzyj dłonie, stopy, przypomnij sobie, jaki masz kolor oczu. Pójdź choć raz naga do łóżka. Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz spałaś tak z partnerem. Może warto do tego wrócić?