Wewnętrzne dziecko – ćwiczenie

fot.123rf

Spotkanie z czterema aspektami wewnętrznego dziecka.

  1. Wyobraź sobie piękne miejsce w przyrodzie z polaną i wielkim drzewem pośrodku. To właśnie do tego drzewa podchodzi najpierw twoja kreatywna, ciekawa świata dziewczynka, otwarta na naukę, przygodę i zabawę. Powiedz, że ją kochasz, i zaproś do swojego serca
  2. Teraz do drzewa podchodzi kolejny aspekt: dziewczynka magiczna, która uwielbia przyrodę, słucha szumu wiatru, rozmawia z drzewami, wpatruje się w gwiazdy i uwielbia marzyć. Poproś ten aspekt ciebie, aby pomógł ci ponownie poczuć magię życia, zaproś tę dziewczynkę do swojego serca.
  3. Czas na spotkanie z nieco innym aspektem ciebie. To kapryśna, niezadowolona dziewczynka. Obrażona na cały świat. Właśnie zbliża się do drzewa w twojej wizualizacji. Pozwól jej robić to, na co ma ochotę. Powiedz, że jesteś tu i dbasz o jej bezpieczeństwo. Powiedz, że zapraszasz ją do twojego serca, tu może się rozgościć.
  4. Pora na spotkanie z najtrudniejszym do zintegrowania aspektem ciebie: z dzieckiem, które czuje się niekochane, zostawione i zapomniane. To ono potrzebuje najwięcej twojej miłości. Właśnie pojawia się w twojej wizualizacji. Wyobraź sobie, że z serca wysyłasz jej „strumienie miłości”. Być może zgodzi się, aby zamieszkać w twoim sercu.

Artykuł pochodzi z archiwum magazynu SENS

ZOBACZ AKTUALNE WYDANIE »

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link