Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
22 czerwca 2015 in Psychologia by Dagmara Gmitrzak

Wskazówki dla wybierających się w podróż

Każde miejsce, które odwiedzisz, może być okazją do zanurkowania w głąb siebie.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

1. Dopasuj rodzaj podróży do swoich aktualnych potrzeb. Być może uwielbiasz spontaniczne wypady, ale teraz twoje ciało potrzebuje regeneracji i może tym razem lepszy będzie wyjazd, który da ci możliwość odpoczynku, a nie aktywności.

2. Jeśli w twoim życiu na co dzień nie ma miejsca na spontaniczność, być może potrzebujesz wyjazdu nie do końca zaplanowanego. Stwórz przestrzeń na nieprzewidywalność w podróży, łatwiej ci będzie później w znanej ci rzeczywistości otworzyć się na coś nowego.

3. Jeżeli zazwyczaj pakujesz zbyt dużo rzeczy do plecaka lub walizki, tym razem spróbuj świadomie zabrać o wiele mniej i mieć dzięki temu lżejszy bagaż. Daj sobie prawo do lekkości w życiu, nie dźwigaj ciągle ciężarów.

4. Nawet jeśli podróżujesz z bliską osobą, przyjaciółmi, rodziną, uszanuj swoją potrzebę samotności. Każdy potrzebuje pobycia sam na sam ze swoimi myślami, samotnego doświadczania przyrody. Czasami tę potrzebę wypieramy dla dobra relacji, ale pozbywamy się wówczas cennego spotkania z samą sobą.

5. Jeśli w pracy nie możesz rozwijać swojej kreatywności, obudź ją podczas podróży. Zmień sposób ubierania się, eksperymentuj z kolorami, biżuterią i chustami.

6. Zanim kupisz pamiątki z podróży, zadaj sobie pytanie: Czy to mi się rzeczywiście podoba, gdzie w domu mogłabym to umieścić? Zastanów się też, co naprawdę mogłoby się spodobać osobom, którym chcesz zrobić prezent. Kupuj świadomie.

Co psuje radość wędrowania?

  • oczekiwania, nastawienie, że coś konkretnego się wydarzy
  • narzekanie na rzeczywistość, jaką zastaliśmy
  • kontrolowanie i planowanie wszystkiego ze szczegółami
  • myślenie o pracy, o tym, co mamy do zrobienia po powrocie
  • aktywne korzystanie z telefonu, odbieranie połączeń, odpisywanie na SMS-y, korzystanie z portali typu Facebook

Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI