Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
22 września 2014 in Psychologia by Joanna Olekszyk

Wypoczynek zgodny z typem osobowości: dopasuj urlop do swojego charakteru

Nie wiesz, gdzie pojechać, żeby wypocząć zgodnie ze swoimi potrzebami i charakterem? Spróbuj na chwilę stać się cudzoziemką. Nasza psychozabawa pomoże ci stwierdzić, czy bliżej ci do Francuzki, Włoszki, Szwedki czy Angielki, i podpowie kilka pomysłów na urlop.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Miłośniczka słońca

1. Nie wyobrażasz sobie poranka bez kawy i cornetto, a obiadu o porze innej niż południe.
2. Lubisz powtarzać, że lody są pełnowartościowym, wysokobiałkowym posiłkiem.
3. Nawet przy 40 stopniach upału podczas spaceru brukowanymi uliczkami starego miasta najlepiej czujesz się w 10-centymetrowych szpilkach i eleganckim kostiumie.
4. Nie lubisz się spieszyć.
5. Najważniejsza jest dla ciebie rodzina.
6. Uważasz, że najskuteczniejszy sposób na oczyszczenie atmosfery to zdrowa kłótnia, koniecznie z dużą ilością teatralnych gestów.

– Jeśli zgadzasz się z co najmniej czterema z powyższych twierdzeń, mentalnie jesteś Włoszką – twierdzi Julia Wollner, miłośniczka Włoch i redaktor naczelna magazynu „La Rivista”, który przybliża Polakom kulturę i naturę Włochów.

Włoszki od wieków uchodzą za symbol kobiecości i niewymuszonej elegancji. Są emocjonalne i bardzo przywiązane do rodziny. O bliskich potrafią walczyć jak lwice, w ogóle jak o coś walczą, to tylko jak lwice. Nie uznają półśrodków. Mają wyjątkowe podejście do dzieci, pozwalają im na wszystko i rozpieszczają do granic możliwości, ale też szanują je i liczą się z ich zdaniem. Kochają wszelkie życiowe przyjemności: dobrą kuchnię, modę, muzykę, sztukę, seks. Stronią od życiowych niewygód, a za wygodę są w stanie dużo zapłacić. Na przykład buty – jeśli jesteś Włoszką, w życiu nie założysz brzydkich, tanich i niewygodnych – skoro masz biegać w nich przez cały dzień, niech będą jak twoja druga skóra. Dla Włoszek największą przyjemnością jest życie, po prostu. Ich naturze obce jest zabieganie, przemęczenie, niedojadanie czy zamartwianie się o jutro. Jeśli czujesz się Włoszką, masz w sobie ogromny dar zauważania i doceniania małych codziennych radości. Potrafisz zatrzymać samochód na poboczu drogi, by podziwiać zachód słońca czy delektować się poranną kawą podczas przerwy w pracy. Nie masz też nic przeciwko delikatnie zaokrąglonej sylwetce. W końcu taka figura jest bardzo kobieca, a na dodatek dobrze leżą na niej ubrania.

Najlepiej wypoczniesz: wszędzie tam, gdzie świeci słońce. Odpoczynek to dla ciebie ciepło, dobra kuchnia i nicnierobienie. Julia Wollner mówi, że ukochanym czasem na odpoczynek jest dla Włochów święto Ferragosto, czyli 15 sierpnia. Wszyscy wtedy wyjeżdżają z miasta i oddają się błogiej sjeście. Jako idealne miejsce na wakacyjny odpoczynek poleca jedną z przepięknych, dzikich włoskich plaż, które mogą śmiało konkurować z pejzażami Karaibów. – Słynna plaża Królików, gdzie składają jaja żółwie morskie Caretta caretta, albo bieluteńka, sardyńska Spiaggia La Pelosa, zadowolą nawet najbardziej wybrednych podróżników – zapewnia. – Jeśli, zamiast w turkusowej wodzie, wolisz zanurzyć się w wielowiekowej tradycji włoskich miast, udaj się do Wenecji.

Strony: 1 2 3 4


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI