Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Zanim coś zmienisz, poznaj siebie

fot.123rf
26 stycznia 2016 in Psychologia by agnieszka-gortatowicz
W jaki sposób się zmieniamy? Dzięki nawykom. Tyle tylko, że aby naprawdę się zmienić, nie wystarczy skopiować zwyczajów kreatywnych i efektywnych ludzi, nawyki muszą odpowiadać konkretnemu człowiekowi.

– Niektórzy lubią być rozliczani, inni nie znoszą kontrolowania. U jednych zadziała zasada małych kroków, u innych rzucenie się na głęboką wodę. Jedni czerpią przyjemność z tego, że od czasu do czasu pozwolą sobie na mały grzeszek, inni z tego, że nigdy nie robią odstępstw – twierdzi Gretchen Rubin, pisarka zajmująca się nawykami, szczęściem i naturą ludzką. Jej zdaniem powinniśmy dostosowywać nowe nawyki do podstawowych cech własnego charakteru, tych, które pozostają niezmienne. – Nie ma sensu, bym wmawiała sobie: „Będę pisać każdego dnia więcej, jeśli umówię się z innym pisarzem, że będziemy się ścigać, kto pierwszy skończy swoją książkę” – bo nie znoszę rywalizacji – tłumaczy.

Duże znaczenie we wprowadzaniu nowych postanowień w życie będzie miała zatem twoja odpowiedź na chociażby takie pytania: Jestem skowronkiem czy sową? Jestem maratończykiem, sprinterem czy odwlekaczem? Lubię prostotę czy przepych? Wolę kończyć czy zaczynać? Wolę to, co znajome, czy to, co nowe? Ważniejszy jest dla mnie awans czy zachowanie status quo? Pomyśl o tym, zanim wpiszesz na swoją listę postanowień: „Będę codziennie rano biegać”.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI