Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Zasada małych kroków w realizacji marzeń

fot.123rf
26 grudnia 2015 in Psychologia by Edyta Walęciak-Skórka
10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 5: postaw na kamienie milowe.

Motywacja jest jak sad. Zanim przyjdzie czas zbiorów i będziemy mogli cieszyć się owocami, musimy zadbać o drzewa: przycinać gałęzie, bielić pnie, podlewać rośliny, opryskiwać liście, ściółkować glebę czy podpierać zbytnio obciążone konary. Podobnie jest z motywacją. By zaprowadziła nas do celu powinna palić się dużym i równym ogniem. A żeby tak się stało musimy się o nią troszczyć, dorzucać drewna i chronić przed deszczem. Tutaj z ratunkiem przychodzą nam cele cząstkowe. Ich ustanowienie da nam i potrzebne polana i niezbędny parasol.

Zazwyczaj nasze cele są tak duże, iż sama myśl o pracy jaką mamy do wykonania, by je osiągnąć, zniechęca nas. Są wspaniałe, ale odległe. Dlatego rozplanowanie celów pośrednich, tzw. kamieni milowych, pozwoli Ci skoncentrować się na najbliższych działaniach i szybko cieszyć się z sukcesu. To właśnie realizacja tych małych kroków będzie pielęgnować Twoją motywację i popychać Cię do dalszych działań. Skoro już to wiesz, zapisz swoje kamienie milowe.

Edyta Walęciak-Skórka trenerka biznesu i rozwoju osobistego, life & business coach


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI