Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Zasady szczęśliwego człowieka

redakcja-2
Szczesliwa_kobieta
123rf.com
28 kwietnia 2016 in Psychologia by redakcja-2
Wiosna to doskonały czas, żeby podjąć decyzję o byciu szczęśliwą. Warto zmienić swoje stare przekonania o życiu, które już nam nie służą. Wybrać wreszcie te, które sprawią, że życie stanie się szczęśliwsze.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl
Szczesliwa_kobieta

123rf.com

Możesz myśleć, że szczęście przyniosłyby ci pieniądze, władza, sława, idealny partner, ekscytujący seks, awans, podróż, nowe zasłony. Można by wyliczać. Jednak Martin Seligman, twórca psychologii pozytywnej, który gruntownie przebadał zjawisko ludzkiego szczęścia, uważa inaczej. Z jego doświadczenia wynika, że ludzie szczęśliwi wyróżniają się pewnymi określonymi cechami, umiejętnościami, przekonaniami. Na wiosnę możesz się od nich nauczyć, jak zaprosić do swojego życia szczęście.

1. Szczęśliwi ludzie spędzają dużo czasu z innymi, samotność jest im potrzebna w małych dawkach do zrelaksowania się. Oni wiedzą, że wszyscy potrzebujemy obecności drugiego człowieka.

2. Szczęśliwi ludzie nie oceniają się przez przez pryzmat tego, co robią lub co mają. Czują się ze sobą komfortowo niezależnie od swojej formy czy stanu konta.

3. Szczęśliwi ludzie wiedzą, że materializm jest dla szczęścia toksyczny. Nie upatrują go w nowym samochodzie czy jeszcze większym telewizorze.

4. Szczęśliwi ludzie bez względu na to, co się dzieje potrafią zachować optymizm.

5. Szczęśliwi ludzie działają. Wewnętrzny spokój płynący z optymistycznego patrzenia na życia sprawia, że ich działania są skuteczne.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI