Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Zasady szczęśliwego człowieka

redakcja-2
Szczesliwa_kobieta
123rf.com
28 kwietnia 2016 in Psychologia by redakcja-2
Wiosna to doskonały czas, żeby podjąć decyzję o byciu szczęśliwą. Warto zmienić swoje stare przekonania o życiu, które już nam nie służą. Wybrać wreszcie te, które sprawią, że życie stanie się szczęśliwsze.

Możesz myśleć, że szczęście przyniosłyby ci pieniądze, władza, sława, idealny partner, ekscytujący seks, awans, podróż, nowe zasłony. Można by wyliczać. Jednak Martin Seligman, twórca psychologii pozytywnej, który gruntownie przebadał zjawisko ludzkiego szczęścia, uważa inaczej. Z jego doświadczenia wynika, że ludzie szczęśliwi wyróżniają się pewnymi określonymi cechami, umiejętnościami, przekonaniami. Na wiosnę możesz się od nich nauczyć, jak zaprosić do swojego życia szczęście.

1. Szczęśliwi ludzie spędzają dużo czasu z innymi, samotność jest im potrzebna w małych dawkach do zrelaksowania się. Oni wiedzą, że wszyscy potrzebujemy obecności drugiego człowieka.

2. Szczęśliwi ludzie nie oceniają się przez przez pryzmat tego, co robią lub co mają. Czują się ze sobą komfortowo niezależnie od swojej formy czy stanu konta.

3. Szczęśliwi ludzie wiedzą, że materializm jest dla szczęścia toksyczny. Nie upatrują go w nowym samochodzie czy jeszcze większym telewizorze.

4. Szczęśliwi ludzie bez względu na to, co się dzieje potrafią zachować optymizm.

5. Szczęśliwi ludzie działają. Wewnętrzny spokój płynący z optymistycznego patrzenia na życia sprawia, że ich działania są skuteczne.

Strony: 1 2


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI