Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
22 marca 2012 in Zdrowie i pielęgnacja by Ewa-Nowak

Noszone blisko serca

Chustomania to więcej niż moda – to filozofia. Chęć bycia bliżej siebie i bliżej natury przenosi się na codzienne dobre praktyki i ekowychowanie.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Narodziny dziecka zmieniają człowieka. Szuka się wtedy pomysłu na siebie, odkrywa nieznane pokłady potrzeb – żeby żyć głębiej, mądrzej, bardziej refleksyjnie. To dobry czas, żeby odnaleźć swój styl życia, pomyśleć nad tym, jak by się chciało wychować dziecko, jaką rodzinę zbudować. Nic dziwnego, że większość rodziców przechodzi wtedy okres całkowitego przewartościowania i bardzo często zwraca się ku bardziej ekologicznemu podejściu do świata. Jednym z jego przejawów jest obserwowane ostatnio zjawisko noszenia dzieci w bawełnianych, kolorowych chustach. Czy to tymczasowy trend, czy może coś więcej?

Chusta łączy
Iwona, mama półtorarocznej Gabrysi: „Wszystko zaczęło się, gdy jeszcze byłam w ciąży. Mimowolnie wyłapywałam wzrokiem młode mamy, patrzyłam, jak wyglądają, jak się zachowują. Niestety, w większości były smutne, bez przekonania pchały wózek i jednocześnie relacjonowały przez komórkę dane techniczne w rodzaju: co dziecko dziś zjadło, kiedy się załatwiło, ile spało. Byłam przerażona, że też się do nich upodobnię. I wtedy – niczym objawienie – na osiedlu pojawiła się dziewczyna okutana w kolorową chustę. Szczęście od niej aż biło. Wtulone w mamę dziecko zerkało na boki. Wtedy postanowiłam, że muszę mieć taką chustę i być taką mamą”.
Standardowa chusta ma 5 metrów długości i 70 centymetrów szerokości. Najczęściej wykonana jest z bawełny z domieszką bambusa, tkana ściegiem diagonalnym, czyli skośno-krzyżowym, dla uzyskania maksymalnej elastyczności materiału. Jej koszt to 150–250 zł. Występuje w niewiarygodnie bogatej kolorystyce. Najfajniejsze jest to, że może jej używać cała rodzina, a dziecko z niej nie wyrasta. Można w niej nosić malucha w rozmaitych pozycjach, osłaniać go przed słońcem i deszczem, można z niej zrobić hamak, namiot i pled. Nie jest więc – wbrew obiegowym opiniom – jedynie „nosidłem na lato”. Co więcej, niektórzy twierdzą, że chusta to cała wręcz życiowa filozofia.

Magda, mama dziewięciomiesięcznego Jasia: „Nie da się nosić dziecka w chuście i wyrzucać szkło tam, gdzie obierki po ziemniakach, albo używać wyłącznie pampersów. Ja widzę w tym sprzeczność. Dzięki chuście jestem bliżej natury”.

Strony: 1 2 3 4 5


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI