Ubieranie noworodka

123rf.com

Body, pajace, śpioszki i sweterki mogą w mamie, która jest jeszcze niedoświadczona, budzić trochę niepokoju. Jakie ubranka kupić noworodkowi i w jaki sposób sprawnie go ubierać?

  1. Zanim przystąpisz do zakupu ubranek dla maleństwa, pamiętaj, żeby ubrań w najmniejszym rozmiarze 56 cm nie kupować zbyt wiele. Noworodek rośnie naprawdę szybko. Gdy przesadzisz z zakupami, nie zdążysz go wystroić we wszystkie kreacje, bo będą za małe.
  1. Wybieraj body i pajace zamiast kaftaników i śpioszków. Są praktyczniejsze dla mamy i wygodniejsze dla maluszka.
  1. Na początek kupuj ubranka zapinane z przodu, żebyś nie musiała wkładać ich przez główkę maleństwa. Gdy dziecko będzie już częściej leżeć na brzuszku i sztywniej trzymać głowę, można przejść do ubrań zapinanych na ramionach.
  1. Śpiochy i body powinny mieć rozpięcie od kroku do nóżek, żeby do przewijania nie trzeba było rozbierać całego bobasa. Wybieraj zatrzaski i zamki błyskawiczne, unikaj guzików i tym bardziej wiązań na tasiemki. Życie należy sobie ułatwiać.
  1. Unikaj ubranek ze stójkami, niemowlę ma krótką szyję.
  1. Nie kupuj ciuszków na zapas, bo nie wiadomo w jakim tempie dziecko będzie rosło i w jakim rozmiarze będą mu potrzebne ubranka na najbliższą wiosnę.
  1. Ubrania dla dziecka powinny być uszyte z dobrej jakości tkanin bez dodatków włókien sztucznych. Całkowicie bawełniane powinno być to, co przy ciele. Malucha ubieraj estetycznie i nie infantylnie. To człowiek, tyle że mały.
  1. Najwygodniej jest ubierać dziecko leżące na przewijaku. W czasie ubierania przemawiaj