„Plaster” na złamane serce

"Plaster" na złamane serce
123rf

To boli – ważne jest, żeby właśnie to sobie powiedzieć i co najważniejsze – poczuć. Nasze serce czasem bywa złamane.
Czujemy, jesteśmy istotami wrażliwymi, a uczuciom należy się szacunek. Osobiste uszanowanie. Przyczyna może być różna i tak naprawdę nie jest najistotniejsza. Odszedł mężczyzna, dziecko przeżywa kłopoty w szkole, odłożyłaś na później realizację swojej pasji. Boli, twoje serce jest złamane. Czujesz się sama, zagubiona, smutna, może pusta, może zła. Nieprzeżyte uczucia domagają się, by zaistnieć. Ucieczka przed nimi do niczego dobrego nie doprowadzi. Jeśli nie zajmiesz się swoim sercem, narażasz się na depresję lub kolejne tego typu bolesne przeżycia. Jak możesz sobie pomóc?

1. Szukaj wsparcia u bliskich

Otocz się ludźmi, którzy cię kochają, dbają o ciebie i chcą dla ciebie jak najlepiej. Przytul się do bliskiej osoby i opowiedz, co czujesz.

2. Zwróć się o pomoc do terapeuty

W bezpiecznych warunkach gabinetu terapeutycznego możesz wyrazić swój ból, dyskomfort, strach, smutek, poczucie winy, wstydu, które być może tkwiły w twojej świadomości od lat. Dobry specjalista może otworzyć ujście bolesnych uczuć, byś odzyskała dla siebie przyszłość.

3. Zajmij się sobą

Boli cię serce, więc ono jest najważniejsze. Zawsze było, ale najprawdopodobniej go nie słuchałaś. Zwolnij, odpuść, przestaw swoje priorytety. Zacznij czuć.