1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

3 powody, żeby kochać Kłapouchego

123rf
123rf
Znacie niebieskiego osiołka z książki o Kubusiu Puchatku? Lubicie go? Jeśli nie, psychoterapeutka Therese J. Borchard, autorka poradników o trudnych emocjach, pokaże ci, jak na Kłapouchego spojrzeć z innej strony.

Therese J. Borchard jest zdania, że świat potrzebuje ludzi podobnych do Kłapouchego. Czyli powolnych stoików, realistów, nieco smutnych, zadumanych stworzeń, nieco wycofanych i tak naprawdę w środku delikatnych. Bo co by było, gdyby świat wypełniony był tylko nadpobudliwymi, skaczącymi, entuzjastycznymi Tygryskami. Ten wypija poranną kawę jednym łykiem i pędzi dalej. A taki Kłapouchy sączy ją powoli, myśląc o tym, na jakiej zasadzie działa Wszechświat. Jest taki wrażliwy i słodki. Swoimi spostrzeżeniami nad naturą świata może się dzielić z innymi. Ma wewnętrzny urok. Oto 3 główne powody, żeby kochać Kłapouchych. Jak ich rozpoznać?

1. Kłapouchy nie osądza

Kłapouchy żyje swoją wewnętrzną prawdą, jest skupiony na sobie. Powiesz mu, że właśnie od tygodnia żywisz się tylko organicznymi ziarnami i zaczęłaś ćwiczyć codziennie jogę, on to przyjmie ze spokojem. Masz zamiar wydać wszystkie oszczędności na spadochron - nie zrobi to na nim wrażenia. Zaakceptuje fakty, żując powoli swój oset. On jest stoikiem i wie, że nasze wszelkie poszukiwania szczęścia są drogą, która i tak doprowadzi nas do nas samych.

2. Kłapouchy współczuje

Depresja to nieumiejętność odczuwania, dlatego niszczy ona komórki mózgowe i zamyka serce. Kłapouchy może wydawać się smutny i marudny, ale nie jest depresyjny, bo ma otwarte serce. On współczuje. Jego negacja i pesymizm są warstwą, za którą skrywa się wrażliwość. Zawsze chętny jest do pomocy komuś, kto jest w potrzebie.

3. Kłapouchy jest emocjonalnie świadomy

Ludzie w typie Kłapouchego są świadomi swoich wewnętrznych stanów emocjonalnych. Jeśli potrafią je właściwie wykorzystać, bywają inspirującymi artystami – pisarzami, muzykami, aktorami, plastykami. Swoim twórczym spojrzeniem na świat, takim nieco zdystansowanym, dzielą się z innymi. Ku pożytkowi Tygrysków i innych stworzeń.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze