6 rad dla introwertyków

6 rad dla introwertyków
123rf

Jak w ekstrawertycznym świecie ma sobie radzić introwertyk? Na sposoby introwertyczne.
Życie na marginesie chaosu świata, często poza normami społecznymi, w wyciszeniu, w kontakcie głównie z sobą. Typowy introwertyk, wrażliwiec, tak postrzega szczęście. Nie oznacza ono samotności i izolacji, ale często właśnie jest o nie posądzany. Podobnie, jak o dziwactwa i niedostosowanie. Geniusz cichej osoby nie zawsze jest doceniany i lepiej się z tym pogodzić. Do niczego dobrego nie doprowadzi zdrada introwertycznych ideałów na rzecz hałaśliwego świata. Oto 6 sposobów, dzięki którym introwertyk może pozostać wiernym sobie:

1. Chwile samotności

Są dla introwertyka jak tlen. Właśnie wtedy poprzez introspekcje może przeżyć najlepsze chwile kreatywności i objawienia. Bada swoje uczucia, myśli i przekonania. To istotne, bo to filtr, dzięki któremu kontaktuje się ze światem.

2. Muzyka

Ona koi duszę introwertyka. Zanurzenie się w niej bezpiecznie oddala od zgiełku świata, sprawia, że czuje się bezpieczny. Jest tylko on i dźwięki.

3. Trzymanie się blisko tych, którzy znają cię najlepiej

Introwertyk pragnie głębokich relacji, nacechowanych lojalnym zaangażowaniem. Wtedy okazuje swoje uczucia. Niezrozumienie i osądzanie dla wrażliwego introwertyka jest trudne, dlatego kontakt z osobami, które czują, co mu w duszy gra, dobrze wpływają na jego psychikę.