Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
30 stycznia 2012 in Zrozumieć siebie by redakcja-2

Czy myślisz i czujesz pozytywnie?

Są ludzie, którzy są szczęśliwi i zadowoleni z życia. Są i tacy, którzy narzekają na swój los i doświadczają wielu negatywnych emocji. Jaka jest różnica między tymi, którzy mają pozytywne samopoczucie a tymi, którzy cierpią?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Badania psychologiczne zapewniają nam cenny wgląd w to, od czego zależy nasze poczucie szczęścia. Istnieje 6 podstawowych zmiennych, które odnoszą się do subiektywnego dobrego samopoczucia.

Stabilne poczucie własnej wartości

Pozytywnie myślenie o sobie w największej mierze decyduje, czy jesteśmy zadowoleni z naszego życia, czy nie. Wysokie poczucie własnej wartości pomaga nam być w relacjach z innymi ludźmi a także popycha do rozwoju. Gdy zaś się rozwijamy, zmieniamy, podejmujemy wyzwania życiowe, doświadczamy pozytywnych emocji, bo potrafimy sobie radzić z własnym życiem.

Poczucie sprawczości

Chaos z życiu jest przytłaczający i bardzo negatywnie wpływa na psychikę. Dlatego poczucie sprawczości jest kluczowym wskaźnikiem subiektywnego samopoczucia. Jeśli wierzymy, że mamy wpływ na zewnętrzne okoliczności, doświadczamy błogiego poczucia bezpieczeństwa. A także mamy odwagę, by osiągać nasze cele, mamy nadzieję i wiarę w przyszłość.

Ekstrawersja

Przeprowadzono badanie z udziałem studentów, którzy zostali poproszeni o opisywanie swojego nastroju przez tydzień. Okazało się, że szczęśliwsi byli studenci o usposobieniu ekstrawertycznym. Ekstrawertycy są bardziej towarzyscy, w ich życiu jest więcej relacji międzyludzkich i dzięki temu częściej doświadczają pozytywnych emocji.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI