Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

nadmierna_emocjonalność
123rf
4 grudnia 2013 in Zrozumieć siebie by redakcja-2

Nadmierna emocjonalność

Błahy powód jest w stanie doprowadzić cię do płaczu? Często tracisz wewnętrzną równowagę? Targają tobą sprzeczne emocje, nad którymi nie masz kontroli? Jakie mogą być powody nadmiernej emocjonalności?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. Stres. Napięcie wewnętrzne spowodowane stresem może powodować bóle głowy i bolesność mięśni. Najczęstsze emocjonalne objawy stresu to: lęk, smutek lub złość. I brak umiejętności zarządzania nimi. Jeśli tak się dzieje, zidentyfikuj źródła stresu w swoim życiu. Czy bierzesz na siebie zbyt dużo pracy? Czy nie jesteś nazbyt opiekuńczą mamą? Czy nie stresuje cię niepewność w miejscu pracy? Czy przeżywasz trudne chwile w związku? Jeśli znajdziesz przyczynę, sięgnij do sposobów radzenia sobie ze stresem. Badania pokazują, że skuteczne są regularne ćwiczenia fizyczne, świadome głębokie oddychanie, kontakt ze swoimi emocjami, przebywanie na świeżym powietrzu blisko natury. Poza tym unikaj sytuacji stresowych, zmień swoje życie tak, żeby zminimalizować je w swoim życiu.

2. Brak równowagi hormonalnej. Z biegiem czasu nasze ciała przechodzą przez wiele zmian, pokazują to wahania hormonalne. Spadek estrogenów u kobiet powoduje chwiejne nastroje, podobnie jest w czasie wczesnej ciąży. Na poziom hormonów mogą wpłynąć takie wydarzenia jak rozwód czy choroba kogoś bliskiego. Gdy niepokoi cię nadmierna emocjonalność, zrób badania poziomu hormonów w organizmie.

3. Brak wystarczającej ilości snu. Długotrwały brak wystarczającej ilości snu może być przyczyną poważnych problemów, w tym zawału serca lub udaru mózgu. Kiedy śpimy mało lub nie jest to sen zapewniający nam regenerację, zaczynamy się źle czuć psychicznie. Dlatego włóż wysiłek w to, żeby dobrze przesypiać noce. Kładź się wcześniej spać, wietrz sypialnię, zaciemniaj ją, miej swoje uspokajające wieczorne rytuały.

4. Złe nawyki żywieniowe. To, co jemy ma ogromny wpływ na nasz nastrój. Pyszne ciasto czekoladowe szybko poprawia humor, jednak po jakimś czasie samopoczucie znacznie się pogarsza. Czujemy się zmęczeni i senni. Nadmiar cukru i węglowodanów wprowadza nasz mózg w stan uśpienia. Wówczas narzekamy na brak witalności, frustrujemy się, że nie jesteśmy skuteczni i rządzą nami negatywne emocje. Dlatego warto dbać o zapewnienie sobie białka pochodzenia roślinnego i zwierzęcego oraz warzyw i owoców.

5. Depresja. Nadmierna emocjonalność jest jednym z objawów stanów depresyjnych. Jeśli przy tym dręczy się wewnętrzny smutek, nie masz apetytu, nie możesz spać, jesteś bierna lub okresowo nadmiernie pobudzona, zasięgnij porady psychologa lub psychiatry, by sprawdzić, czy nie cierpisz na depresję.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

tytulowa_braun-1

Praktyczny prezent pod choinkę? List do Świętego Mikołaja

Drogi Święty Mikołaju! Nie wiem, czy nie uznasz tego za niegrzeczne zachowanie, ale piszę do Ciebie z zuchwałym apelem – nie lansuj się nadmiernie przy ...
km_tyt

Prezent dla kobiety. Przewodnik po świecie zmysłów.

Zastanawiasz się, co kupić w prezencie mamie, żonie, siostrze, córce, przyjaciółce? Sięgnij po uniwersalny i prosty klucz, którym będziesz kierować się przy wyborze – zmysły. ...
grafika-tytulowa

Prezent dla osoby, o której niewiele wiesz

Jaki prezent wybrać dla osoby, którą tak naprawdę słabo znasz? Nie wiesz, czym się interesuje, o czym marzy i co lubi. W takim wypadku bezpiecznym ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI