Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Porządek w 10 minut

porządek w mieszkaniu
123rf.com
7 października 2013 in Zrozumieć siebie by redakcja-2
10 minut dziennie aktywności na rzecz utrzymania porządku, pozwoli ci żyć w ładzie i harmonii. Warto uświadomić sobie, że to, jak wygląda otoczenie wokół nas znacząco wpływa na nasze samopoczucie.

Możesz się zastanawiać, jak w tym szybkim życiu znaleźć czas na porządkowanie mieszkania i utrzymywanie go w idealnym ładzie i czystości. Jamie Novak, autor książki „The Get Organized Answer Book, 1000 Best Quick and Easy Time-Saving Strategies and 1000 Best Quick and Easy Organizing Secrets”, przekonuje, że wcale nie potrzeba dużo czasu, by zachować wokół siebie porządek. Wystarczy przez 10 minut dziennie zadbać o to, by nasza przestrzeń była funkcjonalna.

1. Pudełko na rzeczy pożyczone.
2. W jednym miejscu trzymaj kable od urządzeń, których regularnie używasz. Chodzi o telefon, laptop, GPS, kamerę, itp.
3. Każdego dnia wieczorem sporządzaj listę zadań do wykonania.> Zamieszczaj na niej również takie sprawy, jak kupienie baterii do pilota od telewizora czy przyszycie guzika do spodni.
4. Na bieżąco segreguj domową bieliznę. Pozbądź się podartych, spranych ręczników i pościeli, której nie używasz. Podobnie zrób z kocami, narzutami, ścierkami. Niepotrzebne rzeczy możesz wywieźć do schroniska dla zwierząt.
5. Pozbądź się bibelotów, które straciły już swój blask. To różnego rodzaju wazony, figurki, obrazki, pamiątki z wakacji. Jeśli jesteś sentymentalna, włóż je do skrzyni wspomnień i schowaj w niewidocznym miejscu.
6. Miej kosmetyczkę do codziennego makijażu. W ten sposób zaoszczędzisz czas na szukanie kosmetyków, kiedy rano się malujesz.
7. Przejrzyj instrukcje obsługi. Jeśli już nie jesteś właścicielką urządzeń, których instrukcje obsługi dotyczą, wyrzuć je. Potrzebne trzymaj w jednym miejscu.
8. Utrzymuj lodówkę w czystości.
Na bieżąco pozbywaj się przeterminowanej żywności z lodówki.
Wyznacz jedną półkę do przechowywania resztek.
9. Sortuj katalogi w poczcie elektronicznej.
10. Trzymaj w jednym pudełku na paragony, które mogą być potrzebne przy zwrocie lub reklamacji towaru. 
W odpowiednim momencie, będziesz wiedziała, gdzie je znaleźć.


Uwaga konkurs! Wiosenna metamorfoza z Mincer Pharma

Sekretem młodego wyglądu naszej cery jest kwas hialuronowy. Czy wiesz jednak, że może on występować w czterech formach, co dodatkowo wpłynie na młody wygląd twojej ...

Rodzina przy biurku

Zakup mebli to sprawa, którą często w rodzinie rozważa się bardzo długo i równie długo szuka się odpowiednich modeli. Muszą się podobać przyszłym użytkownikom, być ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI