Zaćmienie Słońca – wpływ na psychikę

Zaćmienie Słońca - wpływ na psychikę
123rf

Dzisiaj nastąpi całkowite zaćmienie Słońca. To zjawisko astrologiczne zdarza się kilka razy do roku i ma znaczący wpływ na naszą psychikę. To, że Słońce znajduje się obecnie w znaku Skorpiona, spowodować może, że łatwiej skontaktujemy się z nieświadomością.
Pas zaćmienia będzie przebiegać początkowo przez Australię i tam będzie widoczne, a potem przesunie się nad Ocean Spokojny. Najgłębsze zaćmienie nastąpi około godz. 21.40 polskiego czasu, faza całkowita zaćmienia potrwa ponad 4 minuty.

reklama

Zaćmienie Słońca zawsze występuje wtedy, gdy Księżyc jest w nowiu. Te dwie planety są w koniunkcji, spotykają się. To czas, kiedy pragniemy zmian i możemy zacząć nowy etap w życiu. Tarcza Słońca ulega zasłonięciu, dzięki czemu wyraźniej słyszymy głos naszej nieświadomości. Siły rozumu schodzą na dalszy plan i dlatego łatwiej nam podjąć intuicyjną decyzję, dotyczącą nowej drogi. Brzmi to łatwo i optymistycznie, ale w istocie tak nie jest, ponieważ zmiana oznacza, że z czymś trzeba się rozstać. Z jakąś naszą postawą, blokadą, relacją, sytuacją. Dlatego tak trudno dokonuje się, kiedy siły świadomości mają nad nami władzę.

W czasie zaćmienia nasza energia życiowa może ulec osłabieniu, możemy nie wiedzieć do czego dążymy, górę mogą wziąć lęki i stłumione emocje. Właśnie emocjonalność może nam najbardziej dokuczać. Warto być uważnym na swoje uczucia, ale lepiej nie ulegać negatywnym emocjom, tylko wsłuchiwać się w swój wewnętrzny głos. Czas zaćmienia może przynieść nam odpowiedź na pytanie, co jest naszą życiową ścieżką, jakie jest nasze przeznaczenie. To dobra pora, żeby medytować, kontemplować, oddać się intuicyjnej twórczości.

document.write('Advertisement'); document.write('Advertisement');