Zaćmienie Słońca – wpływ na psychikę

Zaćmienie Słońca - wpływ na psychikę
123rf

Dzisiaj nastąpi całkowite zaćmienie Słońca. To zjawisko astrologiczne zdarza się kilka razy do roku i ma znaczący wpływ na naszą psychikę. To, że Słońce znajduje się obecnie w znaku Skorpiona, spowodować może, że łatwiej skontaktujemy się z nieświadomością.
Pas zaćmienia będzie przebiegać początkowo przez Australię i tam będzie widoczne, a potem przesunie się nad Ocean Spokojny. Najgłębsze zaćmienie nastąpi około godz. 21.40 polskiego czasu, faza całkowita zaćmienia potrwa ponad 4 minuty.

Zaćmienie Słońca zawsze występuje wtedy, gdy Księżyc jest w nowiu. Te dwie planety są w koniunkcji, spotykają się. To czas, kiedy pragniemy zmian i możemy zacząć nowy etap w życiu. Tarcza Słońca ulega zasłonięciu, dzięki czemu wyraźniej słyszymy głos naszej nieświadomości. Siły rozumu schodzą na dalszy plan i dlatego łatwiej nam podjąć intuicyjną decyzję, dotyczącą nowej drogi. Brzmi to łatwo i optymistycznie, ale w istocie tak nie jest, ponieważ zmiana oznacza, że z czymś trzeba się rozstać. Z jakąś naszą postawą, blokadą, relacją, sytuacją. Dlatego tak trudno dokonuje się, kiedy siły świadomości mają nad nami władzę.

W czasie zaćmienia nasza energia życiowa może ulec osłabieniu, możemy nie wiedzieć do czego dążymy, górę mogą wziąć lęki i stłumione emocje. Właśnie emocjonalność może nam najbardziej dokuczać. Warto być uważnym na swoje uczucia, ale lepiej nie ulegać negatywnym emocjom, tylko wsłuchiwać się w swój wewnętrzny głos. Czas zaćmienia może przynieść nam odpowiedź na pytanie, co jest naszą życiową ścieżką, jakie jest nasze przeznaczenie. To dobra pora, żeby medytować, kontemplować, oddać się intuicyjnej twórczości.