Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

pytania przed slubem
123rf.com
17 kwietnia 2014 in Seks by redakcja-2

4 pytania przed ślubem

Decyzja o małżeństwie należy chyba do najpoważniejszych w życiu. Zanim wypowiemy TAK, warto zadać sobie kilka istotnych pytań. Oto one.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. Jak wygląda nasza komunikacja?

Zastanówcie się, w jaki sposób ze sobą rozmawiacie, zwłaszcza kiedy nie jesteście jednego zdania. Jaka atmosfera towarzyszy waszej wymianie słów – czy jest to niechęć, wzajemna pretensja, niezrozumienie, agresja, krytyka, pogarda czy raczej ciekawość dla drugiej strony, życzliwość, szczerość, sympatia? Czy każde z was potrafi rozmawiać, nie atakując drugiej strony, tylko mówi o swoich uczuciach dotyczących trudnej sytuacji? Czy umiecie uspokoić swoje emocje podczas kłótni? Czy jest w was tendencja do wybaczania?

2. Jak rozwiązujemy problemy?

Jakie tematy budzą wasze spory, a jakie przemilczacie? Pieniądze, osoby z rodziny, praca, temat dzieci, mieszkania, znajomych? Jak reagujecie na kwestie sporne? Jak radzicie sobie z problemami poza wymianą zdań? Czy potraficie dojść do konstruktywnego porozumienia? Czy czujecie współodpowiedzialność na wspólne problemy?

3. Czym jest dla was małżeństwo?

Czy ma ono związek z religią? Z jakimi wartościami się łączy? Co ono oznacza dla każdego z was? Czy jest czymś więcej niż normą społeczną czy kulturową? Jesteście zgodni w swoich odpowiedziach? Omówiliście kwestię posiadania dzieci i tak samo się na tę sprawę zapatrujecie? Wiecie wszystko na temat swojej płodności?

4. Jakie znaczenie ma dla was seks?

Jak wygląda wasza wspólna sfera intymna? Czy macie podobne nastawienie do seksu?Potraficie mówić o swoich doznaniach, obawach i pragnieniach seksualnych?


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI