Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
27 kwietnia 2016 in Seks by redakcja

5 podobieństw pomiędzy pierwszą randką a rozmową o pracę

Zastanawiasz się, co może łączyć pierwszą randkę z rozmową o pracę? Jak się okazuje, całkiem sporo. Podstawowym, najistotniejszym podobieństwem jest to, że w obu przypadkach próbujesz zająć wolne miejsce: czy to w firmie, na konkretnym stanowisku, czy to u boku interesującego kandydata na partnera. Aby odnieść sukces, musisz się dobrze zaprezentować: lepiej, niż inni! Może więc warto do pierwszej randki przygotować się trochę jak do rozmowy o pracę?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl
  1. Etap poszukiwań

Podobieństwa pomiędzy pierwszą randką a rozmową o pracę można zauważyć już na etapie ich poszukiwań. Kiedyś pracy lub drugiej połówki szukało się najczęściej w ogłoszeniach zamieszczanych w prasie. Dzisiaj jest to przede wszystkim Internet, który stanowi nieocenione źródło różnego rodzaju ogłoszeń, w tym także tych dotyczących zatrudnienia i poszukiwania partnera. W obu przypadkach poszukiwania mogą okazać się czasochłonne: minie sporo dni lub tygodni, zanim znajdziesz „idealne ogłoszenie”. Gdy już się jednak trafi, podekscytowany nawiążesz kontakt w nadziei, że i druga strona okaże się zainteresowana.

  1. Punktualność

Zdarzyło Ci się czekać na spotkanie, ponieważ druga osoba się spóźniała? Jeśli tak, musisz przyznać, że nie jest to miłe uczucie. Osoba, która czeka, czuje, że jest lekceważona, druga strona nie szanuje jej czasu. Spóźnienie jest bardzo źle widziane, zarówno przez potencjalnego pracodawcę, z którym umówiłeś się na rozmowę, jak i kandydata na partnera. Jeśli pojawisz się na miejscu po umówionym czasie, zrobisz wrażenie osoby mało odpowiedzialnej i słabo zorganizowanej, takiej, która nie potrafiła dobrze określić czasu potrzebnego do tego, aby dotrzeć punktualnie na miejsce. Oczywiście zdarzają się wypadki losowe, które uniemożliwiają przybycie na miejsce o czasie, jednak najczęściej to nie one są powodem spóźnienia. Niepunktualność wynika przede wszystkim ze złego oszacowania czasu potrzebnego na dotarcie. Jeśli zaplanujesz, ile zajmie Ci przybycie na miejsce, biorąc pod uwagę również tzw. przypadki losowe, jak np. korki, awarie środków transportu, dotrzesz na czas, zdobywając tym samym pierwszy punkt w ważnym starciu o sympatię drugiej strony.

  1. Odpowiednia prezentacja

Pewny uścisk dłoni połączony z uśmiechem i krótkim przedstawieniem swojej osoby zrobi dobre wrażenie, zarówno na potencjalnym pracodawcy, jak i partnerze. Pamiętaj, że zależy ono nie tylko od tego, co tego dnia masz na sobie, ale również od postawy, jaką prezentujesz. Zarówno rozmowa o pracę, jak i pierwsza randka, są stresujące, staraj się jednak zachowywać w miarę naturalnie. Uśmiechaj się, podtrzymuj kontakt wzrokowy – pokażesz tym, że jesteś zainteresowany i rozmówcą, i tym, co ma do powiedzenia.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI