Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
13 października 2014 in Seks by redakcja

Cechy udanego związku

Bycie w związku jest wyzwaniem - nic nie jest dane na zawsze. Jakie sygnały świadczą, że o TEN związek warto naprawdę dbać.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Macie ochotę rozmawiać ze sobą. W ciągu dnia dajecie sobie znać, co słychać, a wieczorem opowiadacie o tym, co się działo. Stojąc w korku, piszecie do partnera sms albo wysyłacie mu fajne zdjęcie zrobione na ulicy. Oczywiście z zachowaniem proporcji – nie chodzi o „zmęczenie materiału”!

Dzielicie wspólne wartości. Podobne przekonania – niezależne od tego, jakie – to spoiwo, bez którego trudno stworzyć trwały związek. Zwłaszcza gdy planujecie mieć dzieci. Wzajemny szacunek i tolerancja nie załatwią wszystkiego.

Szanujecie swoje granice prywatności. Życie w związku nie oznacza zawłaszczenia partnera. Oczywiście na początku najchętniej nie odchodzilibyśmy od siebie na krok, ale po pewnym czasie każdy potrzebuje trochę „więcej powietrza”. Łatwiej przychodzi nam zaakceptować męskie wieczory czy spotkania z przyjaciółkami co jakiś czas, ale trzeba zostawić partnerowi przestrzeń także na co dzień.

Jesteście dumni ze wspólnych osiągnięć. Związek to ciężka praca dla dwojga, w której czasem trudniej osiągnąć porozumienie niż w biznesowych negocjacjach. Bez rozsądnych kompromisów nie ma szans na zbudowanie dojrzałej relacji. Dlatego wszystko, co wspólnie zdecydowaliście, zrealizowaliście, jest ważne.

Szanujecie swoje rodziny. Nie musicie się zgadzać ze wszystkimi opiniami teściów czy słuchać dobrych rad wujków, ale wybierając tego właśnie człowieka na partnera, zyskujecie go „z dobrodziejstwem inwentarza”.

Jesteście dla siebie czuli. Czułość w życiu codziennym jest bardzo potrzebna. Nie chodzi tylko o seks, ale potrzebę bliskości fizycznej, rytualny pocałunek przed wyjściem z pracy, trzymanie się za rękę, dotyk czy trzymanie głowy na kolanach drugiego.

Lubicie uprawiać seks ze sobą.  Dbałość o seks jest nieoceniona dla związku.To bardzo intymna sfera, w której reguły ustalają partnerzy. Jeśli obydwoje jesteście zadowoleni, jeśli macie ochotę na zbliżenia, a dodatkowo umiecie o tym rozmawiać, to znaczy, że jesteście we właściwym związku.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI