Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

32230141_l
11 lutego 2016 in Seks by Aleksandra Mijakoska

Co single czują w Walentynki?

Nie sposób nie zauważyć zbliżających się Walentynek. Zatrzęsienie czekoladowych bombonierek, ekspozycje sklepowe ozdobione sercami, miłosny repertuar w kinach, miłosne playlisty w stacjach radiowych. Jak w tym walentynkowym zamęcie odnajdują się miliony Polaków, którzy żyją sami? Jak oceniają Dzień Zakochanych? Co odczuwają tego dnia? Przede wszystkim, czy oceny związane z tym dniem pokrywają się z odczuwanymi emocjami?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Walentynki na dobre zadomowiły się w Polsce. Mało które restauracje, hotele, sklepy nie uwzględniają ich w swojej specjalnej ofercie. Statystyki mówią o kilku milionach osób w Polsce, które żyją bez pary. Czy lubią Walentynki czy je bojkotują? Z ankiety przeprowadzonej w styczniu br. na portalu randkowym Przeznaczeni.pl wynika, że aż 54% singli lubi Walentynki i uznaje je za miłą tradycję i szansę na wyznanie komuś uczucia czy zaskoczenia bliskich sympatycznym gestem. Jedynie 5,7% osób bez pary ocenia ten dzień skrajnie negatywnie – jako sposób piętnowania osób samotnych.

Jednak pozytywne deklaracje singli związane z oceną Dnia Zakochanych nie przekładają się na pozytywne emocje odczuwane 14 lutego. Na pytanie „co czujesz w Walentynki?” blisko 39% respondentów odpowiedziało, że odczuwa smutek i samotność związane z brakiem możliwości spędzenia tego dnia w objęciach bliskiej osoby. Kolejne 35% osób zaznaczyło, że jest to taki sam dzień jak każdy inny i nie wzbudza on w nich żadnych emocji. Bardziej skrajnym emocjom dają się ponieść pozostali respondenci. Prawie 6% singli tęskni tego dnia za byłym partnerem lub partnerką, tyle samo odczuwa złość, że nie mają kogoś bliskiego u swojego boku. Bardzo pozytywnie odczuwa ten dzień jedynie 15% osób bez pary. 10% czuje radość z okazji Dnia Zakochanych, a 4,8% czuje wręcz podekscytowanie związane z walentynkową niespodzianką, na którą liczą.

Okazuje się więc, że chłodna ocena, a emocje mają ze sobą niewiele wspólnego. Walentynki jako miłą tradycję ocenia 54% singli, a pozytywnie odczuwa je niespełna 15%. Jedynie 5,7% osób, które nie pozostają w związkach ocenia Dzień Zakochanych bardzo negatywnie, a smutek czy wręcz złość odczuwa już ponad 80%.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI