Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
21 grudnia 2015 in Seks by Sympatia.pl

Czego pragną kobiety?

Kawa w kawiarni czy spacer w parku? Seks na pierwszej randce, a może… dopiero po ślubie? Związek na dobre i na złe czy raczej układ bez zobowiązań? Czego tak naprawdę pragną kobiety?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

W grudniu br. Sympatia.pl zapytała użytkowniczki serwisu o to, czego tak naprawdę pragną. W sondzie udział wzięły niemal 3 tysiące pań!

Pierwszy krok? Zdecydowanie mężczyzna!

Ankieta ujawniła, że panie chciałby być zdobywane. Według 19 proc. respondentek to mężczyzna powinien wykonać pierwszy krok. Kolejne 50 proc. ankietowanych uważa, że owszem Panie mogą jako pierwsze zaoferować spotkanie, ale wolałyby, żeby zrobił to przedstawiciel płci męskiej.

Teksty w stylu „Dokąd tak kopytkujesz, piękna gazelo?” na straconej pozycji.

W nawiązywaniu kontaktów z mężczyznami kobiety są przede wszystkim pragmatyczne. Co druga badana twierdzi, że tekst na podryw nie musi być wyszukany. Ważne, aby po wymianie kilku zdań rozmowa nadal się kleiła, a znajomość rokowała na przyszłość. Kreatywność można więc sobie odpuścić.

Dokąd na randkę?

Udaną randkę gwarantuje duża ilość kofeiny i świeżego powietrza! Panie na pierwsze spotkania chciałyby być zapraszane do kawiarni (55 proc.) i na spacer po parku (33 proc.). Bo kolacja przy świecach jest zbyt zobowiązują, a w kinie nie da się porozmawiać.

Wygląd? Bez znaczenia!

Okazuje się, że najprzystojniejsi panowie to wcale nie ci przypominający Brada Pitta. 19 proc. kobiet uważa, że każdy mężczyzna może być atrakcyjny, a 35 proc. dodaje, że przystojny to synonim
schludnego, pachnącego i dobrze ubranego faceta.

Układ bez zobowiązań? Odpada!

Jaki związek chciałyby tworzyć nasze respondentki? 38 proc. z nich ceni sobie niezależność i uważa, że udany związek to ten, w którym partnerzy szanują swoją odrębność. Taki sam odsetek zapytanych uważa, że związek to także relacja budowana w oparciu o wspólnie zdobywane doświadczenia (39 proc.).
Badanie pokazało, że ankietowane za najważniejsze w związku uważają zaufanie i bezpieczeństwo (50 proc.). Natomiast miłość, jako podstawowy budulec udanego związku, wskazała dopiero co piąta. Próżno więc szukać tradycjonalistek uznających patriarchalny podział ról. Co więcej, panie twardo stąpają po ziemi, nie ulegają chwilowym zauroczeniom i krótkim romansom i aż 4 na 5 zapytanych pań nie spieszy się z seksem i woli poczekać z nim na odpowiedni moment.

Komplementuj, ale…

Jeśli myślisz, że kobiety chciałyby słyszeć od swojego partnera, że są piękne lub mają niesamowite ciało, jesteś w błędzie. Panie zadeklarowały, że przed komplementami dotyczącymi urody, preferują deklaracje zdradzające przywiązanie i sympatię do partnerki. Różnica jest miażdżąca i wynosi odpowiednio 5 do 95 proc..

Mów do mnie normalnie

„Kotku”,„Żabko”, a może„Kwiatuszku”? Nic z tych rzeczy. Na pytanie:„Jak chciałabyś, żeby zwracał się do ciebie twój partner?” ankietowane odpowiedziały: po prostu„Kochanie” (37 proc.). Dla 17 proc. pań kwestia ta jest zupełnie bez znaczenia.

Dla panów mamy więc krzepiącą wiadomość. Kobiety wcale nie poszukują księcia na białym koniu, a raczej zadbanego mężczyzny, który zapewni im poczucie bezpieczeństwa. Tylko tyle i aż tyle.

Szczegółowy raport z badania dostępny jest na stronie www.sympatia.pl/sekrety


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI