Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
29 kwietnia 2016 in Seks by Sympatia.pl

Czy do siebie pasujemy?

Jak sprawdzić, czy ty i twój partner do siebie pasujecie? Jest kilka możliwości. Sprawdź, czy któraś z nich wyda ci się wiarygodna i przydatna. A jeśli nie, potraktuj je po prostu jak zabawę.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Test osobowości
By przynajmniej wstępnie określić, czy jesteście w stanie się ze sobą dogadać, warto zwrócić uwagę na wasze zwyczaje, styl życia, zainteresowania czy grono znajomych. Istnieje pewne ryzyko, że będziecie sobie z partnerem działać na nerwy, jeśli on jest klasyczną sową, a ty zdeklarowanym skowronkiem – ciężko wam będzie zgrać się w czasie, by zrobić coś wspólnie (jak choćby zjeść śniadanie). Jeszcze gorzej będą wyglądać wasze wyjazdy wakacyjne… Kolejnym potencjalnym zapalnikiem może być model rodziny, do którego dążycie. Jeśli jesteś za równouprawnieniem w związku, a twój partner uważa, że gotowanie, sprzątanie i dbanie o dom to zadanie tylko dla kobiety, prawdopodobnie będziecie się o to kłócić. Niedopasowanie może dotyczyć także wyznawanej religii, stosowanej diety (np. wegańska i mięsna) czy poglądów na temat małżeństwa.

Horoskop partnerski
Poza psychologicznymi aspektami relacji wiele par (częściej kobiety) ocenia stopień dopasowania, korzystając z nieco magicznych sposobów. Bardzo lubianą formą „testu dopasowania” jest zodiakalny horoskop partnerski. By sprawdzić, czy to i osoba, którą cię interesuje, macie szansę dogadać się ze sobą i stworzyć udany związek, musisz tylko porównać ze sobą wasze… znaki zodiaku. Zdaniem astrologów niektóre połączenia mogą być szczególnie udane, podczas gdy innych lepiej nawet nie próbować. Dobrą parę stworzy więc Panna z Koziorożcem, Lew z Wagą czy Skorpion z zodiakalnymi Rybami. Jeśli więc potrzebujesz zapewnienia, że gwiazdy wam sprzyjają, koniecznie zajrzyj do horoskopu partnerskiego.

Imiona
Popularnym sposobem na sprawdzenie, czy uda wam się stworzyć udaną parę, stanowi też porównywanie imion. W tym celu musisz zajrzeć do imiennika. Każde imię niesie ze sobą konkretne znaczenie. Osoba, która je nosi otrzymuje podobno pewien zbiór cech charakteru. I tak Julia jest bardzo ostrożna w miłości. Ale kiedy już się zakocha, potrafi być wierna przez całe życie. Z kolei Mateusz potrafi być bardzo gwałtowny i despotyczny. Jeśli ta dwójka się ze sobą połączy, może stworzyć ze sobą toksyczną relację.

Autor: Agnieszka Mazur-Puchała

sympatia_logo


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI