Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
26 listopada 2014 in Seks by redakcja

Dlaczego krytykujesz partnera?

Kochasz go, lubisz spędzać z nim, jesteś dumna z tego, co razem osiągnęliście. A jednak masz mu ciągle coś do zarzucenia. Zastanów się, w jakich okolicznościach go krytykujesz i do czego to może doprowadzić.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Jesteście tylko we dwoje i nagle rozmowa przeradza się w oskarżenie. Wyciągasz jakieś zupełnie nieistotne szczegóły. Tymczasem zazwyczaj chodzi o to, czujesz się niekochana i związek wydaje się bez sensu. Taka metoda komunikacji to naprawdę zły pomysł i na dłuższą metę się nie sprawdza. Zamiast skupiać się na drugorzędnych korzyściach albo ich braku, lepiej szczerze wyjaśnić sobie, co oznacza dla was udany związek. Warto stawiać konkretne pytania: „Czego ci brakuje? czego od mnie nie dostajesz?” i w taki sam sposób odpowiadać: mówiąc o własnych uczuciach, a nie wskazując winę drugiej strony.

Czy posuwasz się do krytyki także w towarzystwie, na przykład w obecności przyjaciół? To bardzo popularny sposób pokazania dominacji. Wiele relacji międzyludzkich funkcjonuje niestety w ten sposób. Publiczne obwinianie ma doprowadzić do uzyskania wsparcia od grupy i faktycznie część grupy go udziela. Jeśli lubisz takie gierki, to naprawdę wiele ryzykujesz! To nie jest już zwykła sprzeczka, lecz sąd, w którym jesteście jesteście po przeciwnych stronach: ty atakujesz – on się broni. Może uda ci się ukarać go za jakieś przewinienie, ale dorośli nie rozwiązują spraw w ten sposób. Sama sobie wystawiasz świadectwo niedojrzałości.

Jeszcze gorzej, gdy krytykujesz męża przed dziećmi. To sytuacja, w której wszyscy tracą. Paradoksalnie ucierpieć może nie tylko relacja dzieci z ojcem i twoja relacja z partnerem, ale także twoja relacja z dziećmi. Dzieci w ogóle nie powinny w ogóle brać udziału w sporze rodziców. Zanim przyjdzie ci do głowy wciągać je w kłótnie małżeńskie, zastanów się, co chcesz w ten sposób osiągnąć. Cena może być bardzo wysoka!


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI