Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
18 kwietnia 2016 in Seks by Dagmara Gmitrzak

Energia seksualna na wiosnę – ćwiczenia

Wraz z przyrodą budzi się nasze ciało, szykuje na nowe doznania i przyjemności. Ubieramy się lżej, kusimy uśmiechem, naturalnie otwieramy się na miłość. Oto ćwiczenia, dzięki którym możesz popracować ze swoją energią seksualną.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

1. Bądź obiektem swoich uczuć
Wiosna kojarzy się z zakochaniem. A jakby to było, gdybyś to ty była obiektem swoich uczuć? W stanie zakochania akceptujemy drugą osobę w całości. Nie widzimy jej słabości, jesteśmy zafascynowane osobowością, ciałem, intelektem i duszą. A zatem do dzieła!

  1. Wybierz kilka utworów muzycznych z gatunku, jaki pociąga cię najbardziej. Włącz muzykę i zamknij oczy. Wczuj się w rytm i melodię, jaką słyszysz. Pozwól ciału poruszać się swobodnie, tak jak chce.
  2. Następnie spójrz na swoje odbicie w lustrze, tak jakbyś patrzyła na nowo poznaną osobę. Spójrz sobie głęboko w oczy. Spróbuj dostrzec w sobie wyjątkowość, piękno, tajemnicę, atrakcyjność, zmysłowość.
    Postaraj się do siebie uśmiechnąć z sympatią, czułością, miłością. Zauważysz pewnie, że im bardziej się uśmiechasz, tym bardziej uwidaczniają się twoje zmarszczki – czy i je możesz zaakceptować? Teraz spójrz ponownie sobie w oczy, zapewne pojawi się ten błysk. Iskra energii życiowej. Powtarzaj ćwiczenie z lustrem tak często, jak to tylko możliwe.

2. Przywołaj gorące wspomnienia

Mózg uznawany jest za najbardziej seksualny organ w naszym ciele. Dlaczego? Ponieważ  w wyniku procesu wyobraźni bardzo szybko pobudza namiętność. Wystarczy przypomnieć sobie jakąś pikantną scenę z filmu lub sytuację, w której odczuwałaś silne podniecenie, aby ponownie odczuć pobudzenie w obszarze narządów płciowych.

  1. Przypomnij sobie teraz kilka sytuacji życiowych, kiedy czułaś pożądanie.
  2. Czy byłaś wówczas sama, czy z kimś? Czy odczucia seksualne związane były z dotykiem samej siebie, czy z kontaktem z drugą osobą, a może z wyobrażaniem sobie intymnej sceny z ukochanym?
  3. Przypomnij sobie dokładnie odczucia w ciele, jakie się wtedy pojawiły. W jakich miejscach czułaś najsilniej pobudzenie seksualne? Jakie to było odczucie: ciepła, gorąca, mrowienia?
  4. Co czujesz, kiedy sobie to wszystko przypominasz? Tu i teraz możesz odczuć przepływ energii seksualnej, jeśli tylko pozwolisz jej płynąć przez swoje ciało.

Dagmara Gmitrzak trenerka rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka technik holistycznych, autorka książek.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI