5 błędnych przekonań kobiet na temat seksu

Twoje życie seksualne staje się trochę monotonne? A może nie, ale chciałabyś żeby było jeszcze fajniejsze? Czyli jednak coś cię niepokoi? Może, tak jak wiele kobiet, masz niezgodne z rzeczywistością przekonania na temat seksu? Dowody ekspertów je rozwieją.
1. Kobieta nie powinna inicjować seksu

Bo wydaje się jej, że zostanie przez mężczyznę oceniona jako nachalna, pozbawiona kobiecości i wstydu a wręcz wyuzdana. Według Les Parrot, profesora psychologii z Seattle Pacific University i autor książki „Crazy Good Sex”, bierność w łóżku jest jednym z największych błędów kobiet. – Większość mężczyzn czuje się zawsze inicjatorami seksu i to daje im poczucie nierównowagi w związku – mówi. – Oni chcą, żeby kobiety też wysyłały sygnały, że chcą zbliżenia, a po ich wysłaniu zaczęły działać.

– Trzymanie się przestarzałych stereotypów na temat ról męskich i żeńskich w seksie hamuje zadowolenie z naszych relacji intymnych – mówi prof. Ruth Westheimer, lekarka, seksuolożka i psychoterapeuta z New York University, wykładowca na uniwersytetach Yale i Princeton. – To przecież nieprawda, że kobiety są mniej zainteresowane aktywnością seksualną, tu nie ma różnic między płciami, więc dlaczego tylko jedna strona ma inicjować seks? Daj znać swojemu mężczyźnie, jeśli masz ochotę się kochać, on też chce być tak samo pożądany jak ty.

2. W łóżku istotny jest wygląd

– Zastanawianie się nad tym jak wygląda się podczas seksu studzi namiętność i wyklucza przeżycie orgazmu – mówi Ruth Westheimer. – Zamiast myśleć ile masz fałd na brzuchu i czy twój tusz jest jeszcze na rzęsach czy już na policzkach, skoncentruj się na przeżywaniu przyjemności.
– Mężczyźni najbardziej pragną, żeby kobiety zatracały się w akcie seksualnym – zdradza Parrot.

Helen Fisher, antropolożka i autorka książki „Dlaczego on, dlaczego ona” twierdzi, że mężczyźni nie zauważają połowy rzeczy, na punkcie których kobiety mają obsesje. – To niesamowite, czego