Co możesz zrobić dla dobrego seksu? – 7 pomysłów

7 sposobów na lepszy seks
123rf

Sfera seksualna istniej po to, żeby przynosić, radość, przyjemność i odprężenie. Co możesz, by było wam jeszcze lepiej w łóżku?
1. Zadbaj o swoje ciało

Im mniej stresu przeżywasz w związku ze swoim wyglądem, tym lepiej czujesz się w sytuacjach intymnych. To, co możesz dla siebie zrobić (oprócz najważniejszej samoakceptacji), to dbanie o swoje ciało. Najlepsze efekty daje wysiłek fizyczny. Jeśli poczujesz, że ćwiczenia aerobowe, bieganie, joga, czy jakakolwiek inna forma ruchu, sprawia że lepiej czujesz się we własnym ciele, nabierzesz do niego zaufania i je polubisz. Stąd już krok do satysfakcji w seksie.

2. Zaakceptuj swoje pożądanie

Czasem mamy z tym problemy – żeby zaakceptować, że jesteśmy istotami seksualnymi, że potrzebujemy się kochać, że nosimy w sobie seksualne napięcie

. Energia seksualna jest również energią życia, więc wypierając się jej czy wstydząc, zaprzeczamy własnemu istnieniu. Jeśli zauważasz w sobie problem braku akceptacji dla seksualności, rozważ poradę u seksuologa lub psychoterapeuty.

3. Dowiedz się, czego pragniesz

Ważne jest, by nie bać się własnych pragnień seksualnych. Bądź w kontakcie ze sobą, żeby wiedzieć czego pragniesz. A zatem?

4. Powiedz o swoich pragnieniach partnerowi

W tym momencie często dochodzimy do blokady. Przeżywanie erotycznych fantazji – to jeszcze jest dla nas dostępne, ale żeby zwierzyć się z nich partnerowi? To już jest trudniejsze. Jednak nie doświadczycie dobrego seksu, jeśli nie będziecie o nim rozmawiać. Tu nie trzeba wiele słów, ale otwartości.