Mity o kobiecej seksualności

123rf.com

Skąd najczęściej mężczyźni czerpią wiedzę o kobiecej seksualności? Z filmów – które również kręcą mężczyźni. Jak pozbyć się mitów o kobiecej seksualności?
Pewnie nie można, bo mity są zwykle atrakcyjniejsze od rzeczywistości. Ale zawsze można spróbować zweryfikować pewne popularne, obiegowe opinie.

Mit 1

Kobiety i mężczyźni zwracają uwagę na inne cechy swoich potencjalnych partnerów. Czyli kobiety wolą mężczyzn o wysokim statusie materialnym, a mężczyźni zwracają uwagę na kobiety młodsze i atrakcyjne. W rzeczywistości kobiety w pierwszej kolejności biorą pod uwagę atrakcyjność potencjalnej randki.

Mit 2

Kobiety mają mniej partnerów seksualnych w życiu niż mężczyźni. W eksperymencie naukowym przygotowanym przez amerykańskich badaczy okazało się, że mężczyźni zazwyczaj mocno zawyżają liczbę partnerek seksualnych, tym samym sprowadzając liczbę rzeczywistych partnerek to liczby partnerów, jaką podawały kobiety. W innym eksperymencie, gdy przedstawicieli obu płci pytano, ile w ciągu życia chcieliby mieć partnerów, odpowiedź była zgodna: jednego!

Mit 3

Mężczyźni myślą więcej o seksie niż kobiety. Podczas badan wśród amerykańskich studentów okazało się, że owszem, mężczyźni myślą więcej o seksie, ale podobnie myślą więcej o jedzeniu i spaniu niż kobiety. Wniosek: po prostu więcej myślą o podstawowych potrzebach ciała.