Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Wiecej testosteronu od slonca
123rf.com
20 lipca 2012 in Erotyka by Ewa Nieckuła

Więcej testosteronu od słońca

Kąpiel słoneczna dobrze robi na męskie libido. Od plaży do większego apetytu na seks droga wiedzie przez skórę. Skóra wystawiona na słońce produkuje witaminę D. Witamina D „napędza” produkcję testosteronu. A im więcej testosteronu, tym wyższe libido. Proste!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Zimą we krwi krąży najmniej witaminy D i testosteronu, a najwięcej latem. Z badania przeprowadzonego w Austrii na 2,3 tys. mężczyzn wynika, że testosteronowy szczyt przypada na sierpień, zaś największy hormonalny dołek na marzec. Niedostatki testosteronu mogą osłabiać apetyt na seks i zmniejszać energię potrzebną do działania. Niski poziom tego hormonu odpowiada także za osłabienie siły mięśni i małą gęstość kości.

Panowie, którzy mają niebezpieczne dla zdrowia niedobory testosteronu otrzymują „hormonalną terapię zastępczą”. Zaleca im się stosowanie diety bogatej w witaminę D (tłuste morskie ryby – makrela, łosoś).

Tak mówią naukowcy, ale czy zdrowy mężczyzna zauważa u siebie sezonowe różnice? Oznaczałoby to również, że ludzie budzą się do seksu wiosną, gdy dzień jest już odpowiednio długi.  –  W pewnym sensie tak jest, bo wpływem słońca nie tylko u mężczyzn, także u kobiet zwiększa się poziom testosteronu. Ten hormon nawet u kobiet wpływa na  popęd seksualny. Jednak nie jest prawdą, że seks uprawiamy najczęściej latem – mówi Zbigniew Wojtasiński, autor książki „101 mitów o seksie”.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI