Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
19 marca 2012 in Erotyka by Paulina Wawrzyńczyk

Zabezpieczenie jest sexy

Infekcje przenoszone drogą płciową. Już samo określenie kojarzy się z czymś nudnym. Wszyscy wiedzą, że coś takiego istnieje, po co więc jeszcze poruszać ten temat? Moim celem nie jest opisywanie każdej choroby, jej objawów i konsekwencji. Jeżeli nie czujecie się pewne/pewni w tej tematyce, zachęcam do poczytania.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Mimo ogromnego postępu medycyny choroby dawniej zwane wenerycznymi cały czas trapią ludzkość. Dzieje się tak dlatego, że bardzo łatwo bagatelizujemy ryzyko i narażamy partnerów i partnerki. Udało się zminimalizować konsekwencje groźnej niegdyś kiły, ale AIDS, żółtaczka czy HPV nadal są bardzo niebezpieczne. Dzięki ogromnym nakładom finansowym społeczności międzynarodowej trochę powstrzymano epidemię HIV, lecz u naszych sąsiadów – w Rosji i na Ukrainie liczba zakażeń alarmująco rośnie. Udawanie, że nas to nie może dotyczyć, jest, delikatnie mówiąc, naiwnością. Jedną z mniej znanych konsekwencji nieleczonych infekcji przenoszonych drogą płciową jest niepłodność, której później próbuje się zaradzić za pomocą trudnej procedury in vitro. Nieprzyjemnych dolegliwości i długiego leczenia można jednak uniknąć nawet przy prowadzeniu bujnego życia seksualnego. Trzeba tylko stosować podstawowe zasady.

Wbrew powszechnej opinii o oślepiających porywach namiętności seks rzadko przydarza się znienacka. Najczęściej planujemy randkę, więc mamy czas, żeby postarać się o zabezpieczenie. Jednak na wszelki wypadek zawsze warto nosić ze sobą prezerwatywę! Zmieści się w każdej torebce, lepiej nie trzymać jej w portfelu, bo się zniszczy. Dzięki temu nie będzie można się później tłumaczyć, że sytuacja „wymknęła się spod kontroli” albo „poniosło nas”. Ryzyko chorób to jeden z wielu argumentów przemawiających za tym, żeby nie decydować się na seks pod wpływem środków odurzających, kiedy nie mamy świadomości, co się z nami dzieje.

Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, zdarzają się opinie, że seks z prezerwatywą jest mniej satysfakcjonujący. Tym, którzy naprawdę nie mogą znieść mechanicznego zabezpieczenia, pozostaje monogamiczna relacja ze zdrową (przebadaną) osobą. Dobra wiadomość jest jednak taka, że da się przyzwyczaić do tego uczucia. Mężczyźni mogą się oswajać poprzez zakładanie kondomu także w trakcie masturbacji. Nigdy nie powinno się proponować niebezpiecznego seksu (pochwowego, oralnego, analnego, z użyciem gadżetów itd.) nawet osobie, którą zna się od dawna. „Przekonywanie partnera do zbliżenia, które może zakończyć się zakażeniem, naleganie na seks bez zabezpieczenia i podstępne próby obejścia zasad bezpiecznego seksu to, najprościej rzecz ujmując, nieczyste zagrania. Udawanie, że nie ma wirusów i bakterii, tylko dlatego, że to temat niewygodny, jest nieetyczne” *. Bycie dobrym kochankiem albo dobrą kochanką bierze się między innymi z poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI