Zdrada: Miłe złego początki

Facetpo40.pl

Według prof. Zbigniewa Lwa Starowicza kobieta ma 459 powodów, aby zdradzić swojego faceta. To reguła wynikająca z twardych zasad natury: samiczka zawsze będzie szukała najlepszego ojca dla swego potomstwa. Bądź więc czujny! Kochaj jak szatan, pusz się jak paw i wyciągaj wnioski jak Sherlock Holmes. Może przechytrzysz naturę.
Na szczęście dla nas, facetów, w naszych szerokościach geograficznych oprócz natury działa również i kultura, czyli wychowanie. Dzięki niemu od wieków już się tak utarło, że to my, a nie one, ruszamy na łów. My zdobywamy, my skaczemy w bok. Panie są mniej skłonne do zdrady – tak nam zawsze mówiono.

Ejże, skoro tak, to skąd biorą się te babki, z którymi my z kolei zdradzamy swoje przyjaciółki lub żony? Jednym słowem – trzeba się mieć na baczności.

Patrz i wyciągaj wnioski

Wybrała ciebie spośród wielu. Świetnie! Radość, euforia, pełnia szczęścia – sielanka. Nie daj się jednak uśpić: jej oko ciągle wypatruje, a uszka chętnie słuchają tego, co mają do powiedzenia inni. Mamusia, siostrzyczka, koleżanki, inny sprytny facet. Ty też słuchaj i obserwuj ją uważnie.

To ważne zwłaszcza wtedy, gdy mijają lata i temperatura uczuć gwałtownie spadnie. Że nie chce ci się? Że masz dosyć codziennych kłopotów? Że jeszcze tym masz się przejmować? Właśnie – tak. Twoja kobieta to ważna część twojego świata. Chyba nie chcesz, aby rozpadł się w gruzy? Koledzy mówią, że znajdziesz sobie inną? Ale po co miałbyś jej szukać? Lepiej zadbać o tę dotychczasową.

Przypatruj się więc swojej partnerce. Z życzliwością. Bez nieufności i podejrzliwości, nie zakładając z góry, że ona tylko czeka, by zaistniał chociaż jeden z tych cholernych 459 powodów. I wyciągaj wnioski, nie zapominając przy tym nigdy, że i ty, i ona jesteście małą cząstką przyrody. A jeśli tak – zawsze musisz, po prostu – musisz być dla niej najlepszy i nawet na wzór oraz podobieństwo jakiegoś głupawego pawia ciągle udawać, że masz do pokazania tak wiele.

Ukołysany codziennością

Rzecz jasna to wielka przesada codziennie wietrzyć zdradę i męczyć się myślą, która to konkretnie ze wspomnianych przyczyn prowadzących do zdrady właśnie nawiedziła twoją kobietę. Miłość i zaufanie przede wszystkim – musisz to sobie powtarzać, aby nie wpaść w paranoję. Ale nawet najbardziej romantyczni zwolennicy postawienia wszystkiego na miłe uczucia przyznają: o miłość i o związek dwojga ludzi trzeba dbać.

Ale jak tu dbać, kiedy jedyną myślą zdeptanego codziennymi kłopotami faceta jest zapaść w miłą półdrzemkę przed telewizorem (lub monitorem), najlepiej ze słuchawkami na uszach, żeby nie słyszeć, że ona (jak zwykle!) ma dla ciebie nowe-stare zadania (zepsuty kran, nie wyniesione śmieci, kłopoty szkolne dzieciaka itp.), nie mówiąc już o tym, że ma też do przypomnienia o kilku poprzednich, nie załatwionych od tygodni, czy miesięcy sprawach („kolejny raz cię proszę, jak grochem o ścianę, czy ty w końcu zabierzesz się do tego, itp. itd.).