Fitness intymny: ćwiczenie mięśni Kegla

materiały prasowe

Więcej radości z seksu, profilaktyka przed kłopotami z nietrzymaniem moczu, wreszcie dobry trening dla przyszłych mam – to tylko niektóre pożytki z ćwiczenia mięśni Kegla.

materiały prasowe
materiały prasowe

Joanna Keszka – pomysłodawczyni i prowadząca „Kegel Party”. Specjalistka w dziedzinie kobiecej seksualności, prowadzi portal dla kobiet Barbarella.pl i od paru lat niestrudzenie promuje w Polsce modę na wyćwiczone i zadbane mięśnie dna miednicy wśród kobiet.

Od czego zacząć?

Po pierwsze: zlokalizuj swoje mięśnie

Metoda I: Przerwij strumień moczu podczas sikania – to właśnie o te mięśnie chodzi. Pamiętaj jednak, że nie można tej praktyki traktować jako ćwiczenia, ponieważ może to zaburzać prawidłowe funkcjonowanie pęcherza moczowego!!!

Metoda II: Połóż się na plecach z nogami ugiętymi w kolanach, wprowadź dwa palce do pochwy i spróbuj je zacisnąć. Na początku ucisk może być słaby, ale stopniowo będzie coraz silniejszy. Kiedy już zlokalizujesz swoje mięśnie, możesz zacząć naukę, jak je prawidłowo ściskać i relaksować!

Trening Kegla krok po kroku

  1. Połóż się wygodnie na plecach z ugiętymi kolanami, stopy rozsuń na szerokość bioder.
  2. Sprawdź, czy napinasz mięśnie Kegla prawidłowo: jedną dłoń połóż na brzuchu, drugą pod pośladkami, zacznij ćwiczyć i obserwuj, czy nie napinasz niepotrzebnie tych części. Cała energia podczas ćwiczeń powinna być włożona w ściskanie i rozluźnianie mięśni dna miednicy, a nie pośladków, brzucha czy uda.
  3. Wykonaj tzw. długi skurcz. Zaciskaj mięśnie dna miednicy tak, jakbyś chciała pochwą „wciągnąć” piłeczkę pinpongową w kierunku pępka. To się nazywa „zacisk z uniesieniem” (długi skurcz) – wymaga trochę wysiłku z twojej strony (a może raczej ze strony twojej pochwy), pracujesz mięśniami tak, jakbyś chciała podnieś do góry swoje krocze. Jeśli ćwiczysz z kulkami gejszy, powinny się one lekko unieść w pochwie.
  4. Pamiętaj o oddychaniu. Wdech – relaks. Wydech – wykonujesz ćwiczenie, czyli zaciskasz mięśnie i unosisz lekko zaciśniętą pochwę do góry w kierunku pępka.
  5. Przytrzymaj chwilę zacisk. Policz do 5.
  6. Po każdym długim skurczu zrelaksuj mięśnie. Wykonaj głęboki wydech z brzucha. Oddychaj głęboko i spokojnie, żeby dać szansę mięśniom zrelaksować się po wykonanym wysiłku. Pamiętaj, że relaks w treningu mięśni Kegla jest tak samo ważny jak zacisk.
  7. Gratulacje! Właśnie wykonałaś jednego Kegla!

Więcej w Zdrowie ma SENS – lato.

O tym, ile ćwiczeń Kegla należy robić codziennie, i jakie są pomocne rekwizyty, przeczytacie w najnowszym wydaniu bezpłatnego e-kwartalnika Zdrowie ma SENS – lato

W numerze Zdrowie ma Sens – Lato:

lato JAK DBAĆ O ZDROWIE LATEM? – Zalecenia Rafała Beckera, eksperta Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
CIAŁO I TY – Jak się postrzegasz i czy słuchasz swojego ciała? Poznaj zasady zdrowego kontaktu z ciałem
OKIEM PSYCHOLOGA – Wojciech Eichelberger o tym, dlaczego nie powinniśmy traktować ciała jak maszyny
METODA WARM UP– Jak zrobić rozgrzewkę fizyczną i mentalną, zanim wejdziemy w pęd dnia opowiada aktorka i life coach Anna Kerth
POWIEDZ STOP STARZENIU – Jedz i żyj jak najzdrowsi ludzie świata
ODCHUDZANIE LATEM – Zrób to z pomocą natury. Światło twój sojusznik, a kluczem są warzywa
DETOKS CHIŃSKI – Karolina i Maciej Szaciłło radzą, jak się zdrowo oczyszczać
POTĘGA NICNIEROBIENIA – dlaczego czasem warto pozwolić sobie na odrobinę bezczynności
CHILLOUT – czyli 15 sposobów na stres
POSTAW NA SIEBIE – Znaj swoją wartość i korzystaj z wewnętrznej mocy

Pobierz bezpłatnie!

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link