Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
9 kwietnia 2014 in Seks by redakcja

Flirt w małżeństwie

Zawarcie ślubu nie oznacza, że dwoje ludzi przestaje zabiegać o swoje uczucia. Wszystkie rytuały z okresu starania się o rękę – takie jak wzajemne myślenie o sobie, zaskakiwanie się przemyślanymi podarunkami i gestami, przytulanie, całowanie i dawanie kwiatów bez okazji – trzeba kontynuować także wtedy, gdy padło już sakramentalne: „tak”.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Wielkie gesty to wspaniała rzecz, tyle że nie każdego stać na spontaniczną wyprawę do Paryża czy częste obdarowywanie kosztowną biżuterią. Jednak codzienne, drobne, romantyczne gesty przyczyniają się do budowania silnego i pełnego miłości związku. Oto kilka przykładów rzeczy, które możecie robić na co dzień:

  • Liściki. Zostawiajcie sobie w różnych miejscach w domu życzliwe, zabawne, żartobliwe i przepełnione miłością wiadomości albo wysyłajcie sobie w ciągu dnia spontaniczne mejle lub SMS-y: „Kocham cię”, „Tęsknię za tobą”, „Jesteś niezwykła”, „Jesteś wyjątkowy”. Cokolwiek, co sprawi, że druga osoba się uśmiechnie.
  • Niespodziewane randki. Oprócz planowanych wspólnych wieczorów, które spędzicie we dwoje w domu lub poza nim, zaskocz od czas do czasu żonę (męża) i wyciągnij ją (jego) z domu, by spędzić miło wieczór. (Upewnij się, że termin będzie wam obojgu odpowiadał, na przykład zorientuj się, czy partner nie ma do wykonania terminowej pracy na następny dzień.)
  • Kwiaty, czekoladki, kartki z życzeniami. Nawet tak zdawałoby się banalne rzeczy mogą być skuteczne, jeśli wręczysz je w czarujący sposób. Sprawdzają się zwłaszcza wtedy, gdy twoja żona kocha kwiaty i uwielbia słodycze. Co do kartek z życzeniami, wybierz najzwyklejsze i najzabawniejsze i dawaj je bez okazji.
  • Drobiazgi. Krótka rozmowa będzie miała długofalowe skutki, jeśli wynika z niej, że myślisz o ukochanej osobie i swojej „lepszej połowie”. Wzajemne rozbawianie się. Taki był jeden z waszych celów, gdy chodziliście na randki, i tak powinno być też teraz. Rozmowy żony z mężem łatwo mogą się ograniczyć do kwestii domowych, pracy, teściów itp. Postarajcie się rozmawiać także o zabawnych i miłych sytuacjach, które zdarzyły się w ciągu dnia, albo opowiadać sobie anegdoty, tak jak to robiliście w czasach narzeczeńskich.

Fragment pochodzi z książki „Nowożeńcy. Instrukcja obsługi”, Vesper 2014, s.208


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI