Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
15 sierpnia 2015 in Seks by redakcja

Jacy są internetowi randkowicze?

Internet jest szybki i wygodny, gwarantuje duży wybór potencjalnych partnerów, jest to dobre rozwiązanie dla osób nieśmiałych, itd. Jednak o pragnieniu bycia w związku nie decyduje szybkość łącza internetowego czy duży wybór partnerów.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Osoby szukające miłości przez Internet, zapytane o to dlaczego korzystają z tej formy poznawania nowych osób, najczęściej odpowiadają, że sieć gwarantuje im duży wybór potencjalnych partnerów, dzięki czemu mają możliwość znalezienia osoby o tych samych wartościach i celach życiowych. Wielu użytkowników portali randkowych jako główny powód obecności na portalu wskaże brak możliwości poznawania nowych osób w kręgach, w których się obracają. Ci bardziej zamknięci w sobie skwitują, że to tak samo dobra forma poznawania ludzi jak każda inna. Jednak co z emocjonalną stroną szukania? Żadna para, która już się znalazła nie będzie opowiadała historii poznania się mówiąc o dużym wyborze partnerów czy braku czasu na poszukiwania. Zakochani podkreślą wyjątkowość sytuacji, to „coś” co przekonało ich do partnera, wiarę w to, że ktoś na nich czekał, że tylko musieli znaleźć tę osobę.

Portal Przeznaczeni.pl sprawdził jaki jest poziom wiary w znalezienie miłości online. Aż 69% szukających wierzy, że poznanie miłości życia przez Internet jest możliwe. Niedowiarków, którzy zaznaczyli odpowiedź – ‘nie wiem’ zebrało się 24%. Jedynie 7% szukających nie wierzy w znalezienie miłości życia za pośrednictwem Internetu. Na pytanie zadane nieco inaczej – czy wierzysz, że Ty możesz znaleźć miłość życia w sieci, odpowiedzi także wskazały na wysoki poziom zaufania co do skuteczności tego sposobu szukania. 20% szukających nie wie czy jest to możliwe w ich przypadku. Raczej nie wierzy 17%, przy czym jest jedynie 2% skrajnych niedowiarków, którzy zdecydowanie nie wierzą w miłość, która ich czeka po zalogowaniu. 61 % wierzy, że i w ich przypadku Internet okaże się skuteczny. Pewnych jest 14% odpowiadających, a 47% uważa, że w ich przypadku jest to raczej możliwe.

Grzegorz Kordek, ekspert ds. relacji damsko-męskich wyjaśnia „Wyniki ankiety w końcu przełamują stereotyp Internetu jako miejsca, w którym można znaleźć jedynie szybkie i przelotne znajomości. Obojętnie czy ludzie się przyznają do tego czy nie to każda osoba chce kochać, być kochaną, iść z kimś przez życie i taki jest główny cel osób obecnych na portalach randkowych. Dzisiejsze pokolenie 30parolatków słyszało od Rodziców – w klubie nie poznasz nikogo wartościowego, szukaj przez znajomych, w pracy. Obecnie łatka miejsca, w którym nie ma osób nastawionych na szukanie wartościowych i trwałych relacji została przypięta do Internetu. Bardzo dobrze, że badania potwierdziły, że w rzeczywistości jest zupełnie inaczej”.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI