Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
5 marca 2015 in Seks by redakcja

Jak odnaleźć się po rozwodzie?

Stało się, rozwiedliście się. Od tego wydarzenia minęło już jednak trochę czasu i nachodzi Cię myśl: a może, by tak spróbować poznać kogoś nowego? Powstrzymuje Cię jednak strach i niepewność, czy to, aby na pewno dobry pomysł?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Rozwód nie jest łatwym doświadczeniem, dla wielu osób staje się wręcz przeżyciem traumatycznym, z którym nie potrafią sobie poradzić. Najgorsze jest to, że niektórzy nie mogąc pogodzić się z rozstaniem, nie chcą wiązać się już z nikim więcej. Jest to też często powodowane poczuciem porażki, rozczarowania, a to prowadzi do lęku, że kolejna relacja zakończy się w taki sam sposób, co przyniesie jedynie więcej bólu. To wiedzie do wycofania się z życia towarzyskiego, bierności i niechęci nawet wobec samej myśli umówienia się na randkę.

Poznanie kogoś wydaje się wręcz niemożliwe, a idea randkowania jest czymś odległym, skoro przez tyle lat było się w związku z jedną osobą. W małżeństwie wszystko wydawało się stałe, bezpieczne, być może czasem nawet monotonne. Nie trzeba było się zbytnio starać, bo wiele rzeczy było po prostu przewidywalnych.

A co, jeśli teraz może być lepiej? Strach warto przemienić w ekscytację, szczyptę niepewności, oczekiwanie na coś nowego i niezwykłego. Owszem randki mogą być stresujące, być może zakończą się porażką, ale co z tego! Samo umawianie się z nowymi osobami może być świetnym doświadczeniem. Warto pomyśleć, że przecież nic się przez to nie traci. O wiele przyjemniej jest wyjść w czyimś towarzystwie do kina, na kolację czy drinka. To lepsze niż wieczne analizowanie zakończonego małżeństwa i użalanie się nad sobą.

Jeśli szukasz poważnej relacji, określ swoje oczekiwania

To naturalne, że po rozwodzie pragniesz uniknąć kolejnego rozczarowania. Zastanów się bardzo dobrze nad tym, czego oczekujesz od nowej relacji i partnera. Nie popadaj w skrajność – nie przekreślaj każdego potencjalnego partnera, bo nie jest podobny do Twojego byłego męża lub żony bądź, dlatego, że odrobinę Ci jego czy ją przypomina. Wystrzegaj się porównań! Ważne jest natomiast zanalizowanie, dlaczego poprzednia relacja się rozpadła. Co było nie tak? Wina nie musi zawsze leżeć po jednej ze stron. Łatwiej jest przeprowadzać zmiany w sobie niż w drugiej osobie. Potraktuj to jako szansę rozwoju osobistego i emocjonalnego.

Nie daj się pokonać lękowi czy zwątpieniom, ponieważ może ominąć Cię niezwykła okazja odnalezienia miłości, kogoś, z kim podzielisz swoje troski i marzenia. To naprawdę jest możliwe! Nawet, jeśli wydaje Ci się, że od czasu rozwodu nie czeka Cię już nic nowego w życiu. Na zmiany nigdy nie jest za późno.

Nie bój się też nowych możliwości – speed dating, randka w ciemno, serwisy randkowe, kluby zainteresowań, gdzie możesz znaleźć pokrewną duszę, kogoś z podobnymi oczekiwaniami. Poszukiwanie miłości może być świetnym motywatorem w życiu, ale nie powinno być jedynym! Zadbaj o siebie nie tylko, ponieważ chcesz kogoś znaleźć, ale dla dobrego samopoczucia. Zajmij się swoim zdrowiem, emocjami, ciałem – to świetny moment, by zacząć być ze sobą w zgodzie. Pomyśl o swoich doświadczeniach jako o czymś pozytywnym, co pozwoliło Ci odkryć wiele nowych informacji na swój temat i zrozumieć więcej. Być może na swej drodze napotkasz osobę z podobnymi doświadczeniami, która może Cię świetnie zrozumieć, a razem stworzycie dojrzałą i piękną relację, w której możecie dzielić emocje, myśli oraz mądrość wyniesioną z poprzednich wydarzeń życiowych.

Więcej na temat związków i seksualności można przeczytać na stronie eDarling

Więcej na temat: Nowe życie po rozwodzie


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI