Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
16 października 2015 in Seks by Ewa-Nowak

Jak rozmawiać z dzieckiem o antykoncepcji?

Warto mieć świadomość, że, jak podaje GUS, w Polsce co roku 20 tysięcy nastolatek rodzi dzieci. Dla wielu rodziców brzmi to przerażająco, ale dlatego nigdy nie jest za wcześnie na rozmowę o sprawach dotyczących seksu, w tym o antykoncepcji.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Najlepiej zacząć tak: „Słuchaj, może ja się wygłupię, ale chciałabym mieć pewność, że ty wiesz o tym, że istnieje antykoncepcja”. Nie pytaj: „Czy wy już to robicie?”. Nie sugeruj tego, nie dawaj żadnych ocen. Po prostu wytłumacz, że chcesz, by na pewno wiedział, że:

  • Od pierwszego razu można zajść w ciążę. Nadal wielu nastolatków uważa, że to niemożliwe.
  • I chłopak, i dziewczyna muszą myśleć o zapobieganiu ciąży. Oboje są w tym samym stopniu odpowiedzialni.
  • Dziecko nie pojawia się tylko wtedy, gdy się tego chce. Często nieświadomie kodujemy to własnym dzieciom, mówiąc im w dobrej wierze: „Oboje z tatą bardzo chcieliśmy i pojawiłeś się na świecie”.

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, czy na pewno już czas na taką rozmowę, warto obejrzeć film „Baby Blues”. To doskonały bodziec, żeby bez oporów powiedzieć: „Może ja się wygłupię, ale chcę mieć pewność…”.

Czytaj więcej w artykule Zakochany nastolatek


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI