Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
3 lipca 2014 in Seks by Renata Mazurowska

Jak wejść w kolejny związek

Druga szansa w życiu? Zobacz jak jej nie zmarnować…

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. Rozlicz się z pierwszym związkiem – przeżyj żałobę, uznaj stratę. Bądź samodzielna społecznie, ekonomicznie i emocjonalnie.

2. Odczaruj „wasze” miejsca – upewnij się, że nie ściska cię w dołku w kawiarni, do której zawsze chodziliście, czy na dźwięk „waszej” piosenki, oraz że raczej stronisz od miejsc, w których mogłabyś go spotkać.

3. Rozpoznaj i uznaj swoje błędy – to nieprawda, że za rozpad więzi zawsze są w równym stopniu odpowiedzialne dwie strony, ale nadmierne staranie się też może być błędem. Uświadom sobie potencjalne pułapki (np. potrzebę bycia uznaną, dowartościowaną) i popracuj nad tym, by nie szukać realizacji swoich deficytów w kolejnym związku.

4. Poznaj nowego partnera – daj sobie czas, by znajomość się rozwinęła, szybkie wchodzenie w nową relację, podobnie jak szybkie jej odrzucenie, może dowodzić, że kierujesz się głównie emocjami.

5. Nie idealizuj, nie próbuj zmieniaćw dojrzałych relacjach oprócz miejsca dla wspólnych spraw jest także miejsce na autonomię obu partnerów. Uszanuj wolność i odmienność zarówno swoją, jak i partnera.

6. Bądź otwarta i szczera – nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Mów o swoich obawach i lękach, nie zważając na to, jak zostaniesz oceniona i odebrana. Jeśli źle – to lepiej zrezygnować zawczasu, niż potem brnąć w coś, w czym nie czujesz się sobą.

7. Otwórz się na nowe – stwarzaj kolejne rytuały i porządki, nie zabieraj przeszłości do nowego związku.

8. Buduj na pozytywach – nie doszukuj się trudności i przeszkód, choć, oczywiście, ich nie bagatelizuj, jeśli są poważne. Ciesz się towarzystwem drugiej osoby, dbajcie nawzajem o siebie.

Przeczytaj więcej w artykule Budowanie kolejnego związku


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI