Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

9 kwietnia 2015 in Seks by redakcja

Jak wygląda idealny mężczyzna?

Ideał urody ciągle się zmienia. Serwis BuzzFeed przygotował wideo pokazujące kanon męskiego piękna w 12 krajach. W Stanach Zjednoczonych wygrywa męski drwal, w Indiach bohater z bollywódzkich filmów a w Australii typ kulturysty.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Aktualne jeszcze nie tak dawno powiedzenie, że „mężczyzna powinien być tylko trochę przystojniejszy od diabła” zupełnie straciło rację bytu. Badania wskazują, że mężczyźni są świadomi zmiany w postrzeganiu ich powierzchowności i wyciągają z tego wnioski. W ciągu ostatnich dwóch lat rynek kosmetyków dla panów wzrósł o 70 %. Najwięcej produktów do pielęgnacji skóry trafia do Azji Pacyficznej. Na czym polega dziś atrakcyjność mężczyzny w różnych stronach świata?

 • W Stanach Zjednoczonych mężczyzna powinien mieć doskonałe, umięśnione ciało. Bardzo na topie jest typ drwala: brodaty, męski i biały.
 • W Meksyku mężczyźni nadal są wierni stylowi macho. W badaniach męskiej próżności przeprowadzonych w 2000 Meksykanie zajęli drugie miejsce, zaraz za mieszkańcami Wenezueli.
 • W Brazylii idealną kombinacją dla mężczyzny są germańskie rysy w połączeniu z opaloną skórą. Brazylijczycy chętnie korzystają z usług chirurgów plastycznych
 • W Republice Południowej Afryki coraz bardziej akceptowane stają się zachodnie wzorce urody. (Choć biali Europejczycy stanowią niespełna 9 % populacji).
 • W Nigerii kanon męskiej urody wyznaczają lokalne gwiazdy muzyki: D’banj i 2face Idibia.
 • W Turcji powodzeniem cieszą się amanci z telewizyjnych seriali. Do najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych należy depilacja ciała.
 • Włochy mają najlepszą opinię, jeśli chodzi o modę męską. Mężczyźni noszą doskonale skrojone ubrania i nie boją się kolorów tradycyjnie postrzeganych jako kobiece. Atrakcyjność mężczyzny bierze się z wystudiowanej nonszalancji.
 • W Wielkiej Brytanii za ideał uchodzi zawodowy sportowiec w typie Davida Beckhama, chętnie z tatuażami. Ważny jest także zadbany zarost, jeśli trzeba – połączony z depilacją twarzy.
 • W Indiach trendy wyznaczają gwiazdy Bollywood. Na przykład wciąż zyskują na popularności kremy wybielające lansowane przez celebrytów.
 • W Korei Południowej gwiazdy popkultury promują szczupłą umięśnioną sylwetkę przy łagodnych rysach twarzy i często makijażu. W osiągnięciu ideału pomaga chirurgia plastyczna: operacje oczu, powiek, nosa.
 • Na Filipinach panuje typ metroseksualny, który jest wynikiem połączenia tradycyjnego lokalnego wyglądu z naleciałościami hiszpańskimi i amerykańskimi.
 • W Australii najlepiej być wysokim, muskularnym i szczupłym mężczyzną.

Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI