Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

para
15 stycznia 2016 in Seks by redakcja

Jak wzbogacić swoje życie erotyczne?

Postanowienia noworoczne nie muszą być restrykcyjne i kojarzyć się z ograniczeniami czy trudnymi do spełnienia zadaniami. Te, które można wprowadzić do sypialni, dadzą radość, przyjemność i umocnią związek.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl
  1. Zaplanowanie intymnych sesji 1 na 1

Randka, rozmowa, czułości, czy przygotowanie erotycznego scenariusza, który zaplanujesz ty lub partner to idealny sposób, by urozmaicić życie erotyczne. Dobrym pomysłem jest podsuwanie sobie pikantnych liścików, zbieranie scenariuszy do specjalnego pudełeczka, czy zabawa w losowanie „co tym razem zrobimy wieczorem. Jak często przeprowadzać takie sesje? Co najmniej raz w tygodniu! Choć gdy już się rozpocznie tę przyjemną grę, ciężko będzie się ograniczyć…

  1. Wprowadzenie zabawek erotycznych

Pogląd, że ludzie korzystający z gadżetów erotycznych są zboczeni i perwersyjni, jest bardzo krzywdzący. Przez ślepą wiarę w takie opinie nie daje się sobie szansy na poprawę jakości życia erotycznego. – Korzystanie z zabawek erotycznych daje partnerom przyjemność i frajdę ze wspólnej zabawy. Zwiększa też szansę na lepsze poznanie potrzeb swojego partnera czy partnerki. Warto spróbować gadżetów, by przekonać się, że w łóżku czeka jeszcze wiele nieodkrytych przyjemności – podkreśla Anna Moderska, edukatorka seksualna, ekspertka współpracująca z marką Fun Factory, czołowym producentem zabawek erotycznych.

  1. Ćwiczenia na lepszy seks

W zdrowym ciele… więcej przyjemności! Ćwiczenie polegające na regularnym napinaniu i rozluźnianiu mięśni Kegla umacnia i poprawia kondycję tej grupy mięśniowej, tym samym umożliwiając silniejsze przeżywanie doznań. Najlepsze efekty uzyskuje się dzięki stosowaniu kulek waginalnych, zwanych też kulkami gejszy lub smartballs, które umieszcza się w pochwie. – Ludzie dbający o kondycję fizyczną mają więcej ochoty i siły, by próbować bardziej wyrafinowanych pozycji seksualnych. Dlatego nawet codzienny 30-minutowy spacer z kijkami do nordic walkingu może pozytywnie wpłynąć na jakość życia seksualnego – dodaje ekspertka Fun Factory.

  1. Zadbanie o swoje ciała

Wzajemna troska o siebie i o swoje ciała to świetna okazja, by dać sobie wyraz czułości. Sposobów jest wiele: przygotowanie kolacji z użyciem naturalnych afrodyzjaków, która zaostrzy apetyt na seksualne doznania, czy masaż relaksacyjny z użyciem olejku o pięknym zapachu, który może okazać się niezwykłą grą wstępną.

  1. Odkrywanie wspólnego hobby

Badania wskazują, że umacnianie relacji na innych niż erotyczna płaszczyznach także przekłada się na lepszy seks. Dlatego warto wybrać się w podróż w nowe miejsce, spróbować nowych sportów, wspólnych wędrówek po górach, czy udać się na koncert nowo odkrytego zespołu. Ludzie, którzy dzielą wspólne pasje i przeżywają wspólnie coś na nowo, a zwłaszcza dostarczają sobie wspólnej podniety i ekscytacji poza sypialnią, mogą liczyć na większe emocje również w łóżku.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI